لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۱۴

چهار تجمع اعتراضی صنفی در تهران برگزار شد


تجمع کارگران معدن مقابل دفتر نماینده شاهرود
تجمع کارگران معدن مقابل دفتر نماینده شاهرود

صبح روز دوشنبه یازدهم آبان ماه چهار تجمع اعتراضی در تهران برگزار شد و اصناف مختلف کارمندی و کارگری به وصول نشدن مطالبات خود اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، حدود هزار نفر از کارگران و کارمندان معدن البرز شرقی و خانواده‌هایشان در مقابل دفتر نماینده شاهرود در تهران تجمع کردند.

بنابراین گزارش، تجمع‌کنندگان به واگذاری مالکیت بخشی از تاسیسات رفاهی و خدماتی این واحد معدنی به شهرداری شاهرود معترض هستند و معتقدند که "این واگذاری‌های غیر اصولی اشتغال وزندگی کارگران را به مخاطره می اندازد."

از سوی دیگر بیش از ۱۰۰ نفر از اعضای موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی آینده‌ساز با تجمع مقابل درب ورودی مجلس خواستار تحت پوشش قرارگرفتن زیر نظر سازمان تامین اجتماعی شدند.

هم‌اکنون طرح تعیین تکلیف بیمه اعضای موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی آینده‌ساز در دستور کار نمایندگان مجلس قرار دارد.

جمعی از فرهنگیان بازنشسته هم به سازمان برنامه و بودجه رفتند و با برگزاری تجمعی خواستار " بهبود وضعیت معیشت و بیمه معلمان بازنشسته" شدند.

ایلنا همچنین گزارش داده که حدود ۶۰ کارگر معدن سنگرود (ذغال سنگ البرز غربی) به دلیل عدم اجرای مصوبه هیئت دولت در خصوص بازنشستگی‌شان، با سفر به تهران در مقابل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی تجمع کردند.

به گفته یکی از حاضران در تجمع، ۱۲۸ نفر از کارگران شاغل در این معدن هم اکنون مشمول دریافت مقرری بیمه بیکاری‌اند و باید با محاسبه ایام بیکاری با قانون مشاغل سخت و زیان آور بازنشسته شوند اما به دلیل تامین نشدن بارمالی، سازمان تامین اجتماعی جلوی بازنشستگی آنها را گرفته است.

XS
SM
MD
LG