لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۵۹

تعدادی از مالباختگان موسسه بدرتوس در مشهد تجمع کردند


مالباختگان موسسه «بدر توس» در اعتراض به پرداخت نشدن سپرده‌های خود بار دیگر مقابل استانداری خراسان در مشهد تجمع برپا کردند.

جمعی از مالباختگان موسسه بدر توس روز شنبه ۲۴ فروردین، مقابل استانداری خراسان در مشهد تجمع کردند و شعارهایی همچون دولت به «این بی غیرتی هرگز ندیده ملتی»، «سکوت هر رسانه حمایت از دزدیه» سر دادند.

این اعتراضات در حالی ادامه دارد که پیشتر مقامات استانداری خراسان در روزهای پایانی سال ۹۷ اعلام کرده بودند که «سپرده گذاران موسسه منحل شده بدرتوس مانند سایر موسسات و تعاونی های اعتباری ساماندهی شده مشمول پرداخت‌های بانک مرکزی شده‌اند.» اما بنا به گفته برخی از معترضان تا کنون این سپرده ها به مالباختگان باز نگشته است.

مالباختگان «موسسه مالی بدرتوس» یکی از تعاونی‌های ادغام شده در موسسه مالی و اعتباری کاسپین است که در سال ۹۴ تشیکل شده بود.

اعتراض به تعدادی از موسسه‌های مالی به دلیل بازنگرداندن سپرده‌های مردم، در سال‌های گذشته همواره ادامه داشته است.

بسیاری از موسسه‌های مالی در سال‌های اخیر با وعده سودهای بالا، پس‌انداز شهروندان را جذب کردند اما در ادامه قادر به پرداخت سود و حتی اصل موجودی نبودند.

اعتراض سپرده گذاران از آن رو است که برخی از موسسات با مجوز بانک مرکزی فعالیت می‌کردند، اما بانک مرکزی از تخلفات آن‌ها جلوگیری نمی‌کرد.

در پی اعتراض‌های گسترده در دو سال گذشته، دولت برخی از مطالبات مالباختگان را به آن‌ها بازگرداند اما هنوز تعدادی از این مالباختگان در اعتراض به پس نگرفتن سپرده‌های خود تجمع اعتراضی برگزار می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG