لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۳۵

بلاتکلیفی مالباختگان «پدیده شاندیز» در چهارمین سال؛ معترضان مقابل نهادریاست جمهوری ایران تجمع کردند


مالباختگان شرکت پدیده شاندیز در روزهای پایانی چهارمین سال از بلاتکلیفی سهام‌هایشان امروز مقابل نهاد ریاست جمهوری در تهران دست به تجمع اعتراضی زدند.

جمعی از مالباختگان شرکت پدیده شاندیز در این تجمع که روز دوشنبه ۲۰ اسفند برگزار شده است، شعارهایی از جمله «تا پول ما به بادِ هر روز همین بساطه» و «حسین حسین شعارشون اختلاس افتخارشون» سر دادند.

پدیده شاندیز، شرکتی است که برای تبدیل چند روستا و مناطق ییلاقی اطراف مشهد براساس یک طرح جامع شکل گرفت اما اقدام به تغییر غیرقانونی کاربری زمین بدون داشتن مجوزهای لازم، در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد کرد.

همچنین شرکت‌های وابسته به شرکت پدیده به طور غیرقانونی و بدون پشتوانه برای بالابردن قیمت سهام پدیده تلاش کردند که پس از مدتی با برخورد قضایی متوقف شدند.

چندی پیش نصرالله پژمانفر نماینده مردم مشهد در مجلس از دستور رئیس جمهور برای تخصیص هزار میلیارد تومان جهت پرداخت به سهامداران و مالباختگان پدیده شاندیز داده بود که این موضوع از سوی دفتر رئیس جمهوری ایران تکذیب شد.

اگر چه تا به امروز تجمعات گسترده‌ای از سوی مالباختگان موسسات غیرمجاز از جمله شرکت پدیده شاندیز برگزار شده است اما این تجمعات اعتراضی از سوی مسئولان حکومت جمهوری اسلامی همچنان بی پاسخ مانده است.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG