لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲ مرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۸:۳۲

کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج برای پنجمین روز تجمع اعتراضی برگزار کردند


کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج در پنجمین روز پیاپی در اعتراض به حقوق معوقه و بی تکلیفی مالکیت بیمارستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

بر اساس گزارش‌ها پرسنل این بیمارستان که روز چهارشنبه ۱۱ مهر نیز تجمع کردند، بیش از یازده ماه است که حقوق دریافت نکرده‌اند.

به گزارش ایسنا، غدیر مهدوی کلیشمی یکی از اعضای شورای شهر کرج که از این بیمارستان بازدید کرده بود، در جلسه شورا گفت: «پرسنلی که به دلیل فشارهای اقتصادی ناشی از چند ماه دریافت نشدن حقوق حتی به فروش کلیه روی آورده بودند و از اینکه طی چند ماه متوالی موفق به پرداخت کرایه خانه یا شهریه دانشگاه فرزندان شان نشده‌اند، به شدت گلایه مند بودند.»

یکی از اعضای شورای کار بیمارستان نیز به ایسنا گفته است که پانصد نفر از پرسنل حقوق عقب افتاده دارند و مسئولان استان البرز نیز تلاشی برای رفع مشکلات آنان نکرده اند و لذا این تجمعات اعتراضی همچنان برگزار می‌شود.

تجمع‌های صنفی در اعتراض به مشکلات معیشتی و دریافت نکردن حقوق، طی سالهای اخیر و در پی بالا گرفتن مشکلات اقتصادی در ایران، افزایش یافته است.

در یک سال گذشته، معلمان، پرستاران، بازنشستگان، کامیونداران، و کارکنان شرکت های بزرگ از جمله فولاد خوزستان، تاسیسات راه آهن، نیشکر هفت تپه و برخی دیگر از اصناف بارها دست به تجمع زده و خواستار بهبود وضعیت معیشتی خود شدند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG