لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۰

کارگران هفت تپه در اعتراض به وضعیت صنفی خود تجمع کردند


عکس آرشیوی از تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر حراست این شرکت
عکس آرشیوی از تجمع کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در مقابل دفتر حراست این شرکت

جمعی از کارگران هفت تپه برای وصول مطالبات خود بار دیگر در این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

به گزارش ایلنا، تعدادی از کارگران رسمی نیشکر هفت تپه، روز شنبه ۱۶ شهریور مقابل ساختمان مدیریت این شرکت تجمع کردند. گزارش ها حاکی است که این کارگران روز پنجشنبه ۱۴ شهریور نیز در اعتراض به وضعیت صنفی خود تجمع کرده بودند.

این کارگران همچنین اعلام کرده‌اند که دست‌کم ۲ ماه مزد معوقه طلب دارند. بخشی از اعتراض کارگران رسمی نیز ناشی از امضاء نکردن احکام شغلی کارگران از سوی کارفرماست.

پیش از این نیز کارگران «نیشکر هفت تپه» در روز ۵ آبان سال گذشته دست به اعتصاب زدند. معترضان معتقد بودند کارفرمای بخش خصوصی توان مدیریت کارخانه را ندارد و شورای کارگری می تواند بهتر از کارفرما مجتمع نیشکر هفت تپه را اداره کند.

اما با گذشت بیش از یکسال از این تجمعات و برخوردهای امنیتی با کارگران همچنین صدور احکام قضایی برای کارگران بازداشتی، هنوز هم وضعیت این شرکت بهبود نیافته و کارفرمای آن نیز نتوانسته مطالبات کارگران را برآورده کند.

چندی پیش حساب کاربری فارسی وزارت خارجه ایالات متحده، در پیام توئیتری از بازداشت فعالان کارگری ایران در روز جهانی کارگر (اول ماه مه) انتقاد کرد و نوشت «رژیم جمهوری اسلامی با هزینه‌ای که در سوریه کرده است، می‌توانست حقوق کارگران در ایران را پرداخت کند.»

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG