لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۱۵

گسترش اعتراضات در شهرهای مختلف ایران به تعطیلی مدارس چند استان منجر شد


وضعیت در بخش هایی از شهر تهران بعد از اعتراضات روز شنبه
وضعیت در بخش هایی از شهر تهران بعد از اعتراضات روز شنبه

چندین استان ایران همزمان با دومین روز اعتراضات گسترده به گرانی بنزین، در بیانیه‌های جداگانه مدارس را برای روز یکشنبه تعطیل کردند.

در برخی استان ها مثل تهران در بیانیه گفته شده که مدارس «به دلیل پیش‌بینی وضع هوا» یکشنبه تعطیل است اما در استانهای دیگر مثل اصفهان، صراحتا به مشکلات ترافیکی ناشی از اعتراضات اشاره شده است.

در اعتراضات روز دوم به گرانی بنزین، مردم در شهرها، با توقف خودروهای خود در خیابان‌ها و بزرگراهها، ضمن بستن آنها، اعتراض کردند.

تعطیلی مدارس استان‌های تهران، البرز، اصفهان، و شهرهای شیراز در استان فارس، همچنین شهرهای آبادان و خرمشهر در خوزستان تاکنون قطعی شده است.

اعتراضات به گرانی بنزین از روز جمعه ۲۴ آبان ماه و پس از پس از انتشار ناگهانی خبر گرانی بنزین، در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، خوزستان، اهواز، خرمشهر، بهبهان آغاز، و به مرور به تمام مناطق کشور کشیده شد.

تاکنون دست‌کم هفت نفر در شهرهای شیراز، شهریار، بهبهان، بهارستان، کرج، سیرجان و مریوان در تیراندازی ماموران به سوی معترضان کشته شده‌اند.

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه‌های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند. پرزیدنت ترامپ پیشنهاد مذاکره مستقیم به مقامات ایران را داده اما آیت الله خامنه‌ای با هرگونه مذاکره مخالفت کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG