لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۳

ادعای تازه مقامات جمهوری اسلامی: گران شدن بنزین موجب افزایش مصرف روزانه آن در کشور شده است!


در حالی که پیشتر یکی از دلایل گران شدن نرخ بنزین از سوی مقامات جمهوری مصرف زیاد و «به خطر افتادن خودکفایی بنزین» عنوان شده بود، حالا یک مقام ناجا می‌گوید که مصرف روزانه بنزین پس از گران شدن آن افزایش داشته است.

به نوشته برخی رسانه‌‌های داخل کشور کمال هادیانفر، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا، روز دوشنبه ۴ آذر درباره اثر اجرای طرح سهمیه بندی بنزین در میزان مصرف مدعی شد که مصرف روزانه بنزین در کشور از ۹۴ میلیون لیتر به ۱۰۵ میلیون لیتر در روز رسیده است.

ادعای کاهش نیافتن بنزین مصرفی در روزهای گذشته در حالی است که مقامات جمهوری اسلامی پیشتر جبران کمبود بودجه به وسیله گران کردن قیمت بنزین را تکذیب کرده و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، مدعی شده بود که این گران کردن به نفع مردم است.

اما این امر با اعتراضات گسترده مردم روبرو بوده و بنابر اعلام عفو بین الملل دست‌کم ۱۱۵ نفر توسط ماموران جمهوری اسلامی ایران کشته شده‌اند.

در یک هفته اخیر ایران شاهد اعتراضات گسترده مردم علیه جمهوری اسلامی بود. یک روز بعد از آغاز اعتراضات، جمهوری اسلامی شنبه شب ۲۵ آبان اینترنت را تقریبا به طور کامل قطع کرد و مورگان اورتگاس سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در واکنش به این اقدام رژیم ایران گفت: «ما تلاش ها برای قطع اینترنت را محکوم می کنیم. بگذارید آنها [مردم] حرف‌شان را بزنند!»

آمریکا می‌گوید جمهوری اسلامی ثروت کشور خود را به جای مردم، صرف حمایت از گروه های تروریستی و بی ثبات سازی در خاورمیانه می‌کند.

ایالات متحده همچنین بارها فساد مالی نهادینه و غارت دارایی‌های خدادادی ایران توسط وابستگان رژیم حاکم بر این کشور را محکوم کرده و آنها را از جمله عوامل اصلی مشکلات اقتصادی و مالی ایران دانسته است. از جمله چندی پیش مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در چند توئیت درباره مقام‌های جمهوری اسلامی گفته بود که آنها به جای کمک به مردم درگیر فساد شده‌اند.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG