لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ مهر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۳۹

دادستان تهران خواستار "جمع‌آوری زنان تن‌فروش" شد


دادستان تهران خواستار "جمع‌آوری زنان تن‌فروش" و تحت پوشش قرار گرفتن آنها از سوی سازمان بهزیستی شد.

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران از چهره ظاهری پایتخت انتقاد کرد و گفت: " متاسفانه چهره پایتخت در چهارراه‌ها و برخی اتوبان‌های پر تردد مناسب نیست و کودکان دست فروش، سی دی فروش‌ها، گل فروش‌ها، متکدیان و ... چهره تهران را نامناسب کرده‌اند."

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران، آقای جعفری دولت‌آبادی عنوان کرده که "زنان آسیب‌ دیده هم از لحاظ ارتکاب جرم و هم از لحاظ آسیب اجتماعی در جامعه مشکلاتی را به وجود می‌آورند".

او که در جلسه مسئولان قضایی با مدیران سازمان بهزیستی کشور حضور داشت از سازمان بهزیستی خواست تا "برای جمع‌آوری زنان تن فروش با یک طرح برنامه ریزی شده اقدام نموده و آنان را تحت پوشش قرار دهد".

اشاره صریح به "زنان تن‌فروش" از سوی مقامات ایرانی چندان رایج نیست و عموما ترجیح می‌دهند از اصطلاح "زنان خیابانی" که عنوانی نادقیق است استفاده کنند.

در مرداد ماه سال ۱۳۹۲ رئیس پلیس امنیت اخلاقی از شناسنامه‌دار شدن زنان خیابانی و تشکیل پرونده برای ساماندهی این افراد خبر داده بود. او عنوان کرده بود که تمامی سوابق این افراد در پلیس ثبت شده و پس از دستگیری تحت رصد قرار می‌گیرند.

با توجه به منع مذهبی و قانونی تن‌فروشی در ایران، طرح‌های این چنینی برای اجرایی شدن با مشکلات فراوانی مواجه می‌شوند و در نهایت بار دیگر طرح‌های ضربتی جمع‌آوری در دستور کار قرار می‌گیرند.

XS
SM
MD
LG