لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۱۴

مقامات ایران در قتل یک مقام قضایی به شورشیان کرد مظنون هستند


مقامات ایران در قتل یک مقام قضایی به شورشیان کرد مظنون هستند
مقامات ایران در قتل یک مقام قضایی به شورشیان کرد مظنون هستند

رسانه های ایران می گویند مقامات امنیتی بر این باورند که شورشیان کرد در قتل ولی حاجی قلی زاده، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی دست داشته اند. مهاجمان او را شامگاه دوشنبه به ضرب گلوله از پای در آوردند.

مقامات چهار مظنون را بازداشت کرده اند.

خبرگزاری دولتی ایرنا به نقل از یک مقام استانی می گوید کسی مسئولیت قتل را بر عهده نگرفته است. اما محمد علی موسوی، رییس دادگستری منطقه، می گوید او به گروه جدایی خواه کرد، حزب زندگی آزاد در کردستان، یا پژاک، مظنون است زیرا این گروه در روزهای اخیر دادستان را تهدید کرده بود. گفته می شود پژاک با حزب منحله کارگران کردستان ترکیه ارتباط دارد.

خبرگرای فرانسه در ابتدا به نقل از فخرعلی نیکبخت، یک مقام وزرات کشور، گفت پژاک مسئولیت حادثه را بر عهده گرفته است. اما رسانه های ایران به نقل از مقامات دولت گفتند هیچ گروهی مدعی حمله نشده است.

حمله به دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خوی، یک هفته پس از آن صورت می گیرد که یک استاد فیزیک دانشگاه تهران در برابر خانه اش در تهران در انفجار بمبی که از راه دور کننترل می شد کشته شد. هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته و تا کنون نیز کسی در ارتباط با آن دستگیر نشده است.

XS
SM
MD
LG