لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۰:۴۲

خانواده آمریکایی های زندانی در ایران درخواست ترامپ برای بازگشت عزیزان شان در سخنرانی سازمان ملل را تحسین کردند


چهار آمریکایی زندانی در ایران
چهار آمریکایی زندانی در ایران

گزارشی از سوزان کربتری در وبسایت واشنگتن فری بیکن

خانواده باقر و سیامک نمازی از پرزیدنت ترامپ خواسته اند با اقدامی فوری امکان آزادی آن دو را فراهم کند. آن ها هشدار می دهند که جان باقر نمازی ۸۱ ساله در خطر است؛ او چند ساعت پیش از سخنرانی پرزیدنت ترامپ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد برای کار گذاشتن باتری تنظیم ضربان قلب تحت عمل جراحی قرار گرفت.

رییس جمهوری آمریکا در سخنرانی اش ضمن درخواست آزادی تمام آمریکایی های زندانی در ایران، کره شمالی را برای «آزار کشنده» اتو وارمبیر دانشجوی ۲۲ ساله آمریکایی که در حالت اغما تحویل ایالات متحده داده شد و چند روز پس جان سپرد، محکوم کرد.

بابک نمازی فرزند باقر و برادر سیامک در بیانیه ای پس از سخنرانی رییس جمهوری آمریکا در سازمان ملل متحد می گوید: «زمان برای خانواده من به سرعت از دست می رود. دعا می کنم که پدر و بردارم رنج سرنوشت اتو وارمبیر را در دستان حکومت ایران متحمل نشوند. از رییس جمهور استدعا دارم از هیچ تلاشی برای بازگرداندن خانواده ام به خانه فروگذار نکند».

سخنان پرزیدنت ترامپ یک روز پس از آن عنوان شد که «کار گروه بازداشت های خودسرانه در سازمان ملل متحد» اعلام کرد نمازی ها به طور غیرقانونی در ایران نگاه داشته شده اند و خواستار آزادی فوری آن ها شد.

وکیل نزار زاکا یکی دیگر از افراد محبوس در اوین گفت اقدام ترامپ در محکومیت علنی ایران برای نگاه داشتن زندانیان در تضاد آشکار با رویکرد دولت اوباما قرار دارد . زاکا شهروند لبنان و دارای اجازه اقامت دائم در آمریکا است.

* برگردان فارسی این مقاله تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG