لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۵۷

۷۴ زندانی اوین شهادت دادند که به بند ۳۵۰ حمله شد


وبسایت کلمه روز شنبه، ۳۰ فروردین «شهادت‌نامه» ۷۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین را که خطاب به دادستان تهران نوشته شده منتشر کرد. در این نامه اسامی زندانیانی که در جریان «حمله» به زندانیان این بند در روز پنجشنبه مجروح شدند و شرح جراحات آنها منتشر شده است.

آنطور که گزارش اخیر می گوید امضاکنندگان نامه فوق با اشاره به مسئولیت دادستان در «ریاست و نظارت بر ضابطان دادگستری از جمله روسا و معاونان زندان و رسیدگی به گزارش وقوع جرم و اقامه دعوی در هر حوزه قضایی»، خواستار «مجازات تمامی مسببین» حمله به زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین شده‌اند.

سایت کلمه، پیشتر از درگیری میان زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین با ماموران امنیتی خبر داد و گفت که عده ای از زندانیان در این میان مجروح شده‌اند.

گزارش شده که تهاجم نیروهای امنیتی صبح پنج‌شنبه ۲۸ فروردین، در پی اعتراض زندانیان به نحوه بازرسی شروع شد.

سایت کلمه نوشته است: «بیش از سی تن از زندانیان مجروح و مضروب شدند و دست کم چهار تن از زندانیان سیاسی به دلیل خونریزی و شکستگی به بیمارستان خارج از زندان منتقل شده اند. سی و دو نفر نیز به پس از ضرب و جرح به انفرادی منتقل شده اند.»

مقامات امور زندان‌ های ایران و استان تهران گزارش‌ها را رد کردند. غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ ها، گزارش های اخیر را تکذیب کرد و سهراب سلیمانی، مدیر کل زندان‌ های استان تهران گفت: «هیچ‌گونه درگیری و ضرب و شتمی بین ماموران و زندانیان روی نداده است.»

آقای اسماعیلی در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا اخبار فوق را «شایعه سازی و فرافکنی» نامید و گفت «بنا نداریم به ادعاهای سایت های معارض که علیه نظام دروغ پراکنی می کنند پاسخگو باشیم.»

XS
SM
MD
LG