لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۲۱

هیات منصفه مطبوعات، احمد توکلی را مجرم اما مستحق تخفیف دانست


هیات منصفه دادگاه مطبوعات، احمد توکلی را مجرم اما مستحق تخفیف دانست.

به گزارش خبرگزاری ایرنا دبیر هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران، روز یکشنبه سوم خرداد گفت که در سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات احمد توکلی، نماینده مجلس و مدیرمسئول سایت الف، اعضای هیئت منصفه مطبوعات با اکثریت آرا، او را مستحق تخفیف دانستند.

به گفته علی اکبر کساییان، احمد توکلی در خصوص اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد، اما در رابطه با توهین به مقامات عالی کشور با اکثریت آرا مجرم دانسته شد.

به گفته او، هیئت منصفه مطبوعات ، مدیر مسوول سایت الف را به اتهام توهین به نمایندگان مجلس با اکثریت آرا مجرم ندانست اما در عین حال درباب توهین به قضات با اکثریت آرا مجرم دانست.

اتهام دیگر توکلی نشر مطالب خلاف واقع بود که هیات منصفه مطبوعات وی را در این زمینه مجرم ندانست.

دبیر هیات منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران توضیح داد که اعضای هیات منصفه توکلی را مستحق تخفیف دانستند. ضمن اینکه آقایان محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق و سعید مرتضوی به صورت کتبی رضایت خود را از توکلی به دادگاه ارسال کردند. آقای صالحی امیری نیز در دادگاه اعلام رضایت کرد.

نخستین جلسه دادگاه این نماینده مجلس، هفته گذشته برگزار شد و او از خود در مقابل اتهامات تبلیغ علیه نظام، نشر اکاذیب و افترا و اهانت به مقامات، به عنوان مدیر مسئول سایت الف دفاع کرد.

XS
SM
MD
LG