لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۳:۰۷

تغییر در معاونان رئیس جمهوری؛ انصاری معاون حقوقی و امیری معاون پارلمانی شد


حسن روحانی رئیس جمهوری ایران در احکامی جداگانه، دو معاون و رئیس دفتر بازرسی ویژه خود را تغییر داد.

آقای روحانی روز چهارشنبه، ۲۳ تیر ماه در حکمی، مجید انصاری، معاون امور مجلس خود را به عنوان معاون حقوقی منصوب کرد. پیش از این، الهه امین زاده معاون حقوقی رئیس جمهوری بود. آقای روحانی خانم امین زاده را نیز در حکم دیگری به عنوان "دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی" منصوب کرد.

رئیس جمهوری ایران در حکم دیگری، حسینعلی امیری، سخنگو و قائم مقام وزارت کشور را برای پست معاونت امور مجلس خود برگزید تا آقای امیری جانشین مجید انصاری شود.

انتصاب رئیس دفتر ویژه بازرسی

حسن روحانی در حکم دیگری علیرضا آوایی را به عنوان رئیس دفتر بازرسی ویژه خود برگزید. پیشتر مسئولیت این سمت را محمد اسماعیل شوشتری بر عهده داشت. پیش از آقای شوشتری نیز حسین فریدون، برادر آقای روحانی برای مدتی مسئول دفتر بازرسی رئیس جمهوری بود.

علیرضا آوایی که رئیس جدید دفتر بازرسی ریاست جمهوری شده است پیش از این رئیس سازمان ثبت احوال ایران بود. او سمت های مختلفی نظیر دادستان، رئیس کل دادگستری و قاضی دیوان عالی کشور را نیز در کارنامه خود دارد.

رئیس جمهوری ایران طی هفته های اخیر با انتقادات فراوانی درباره فیش های حقوقی مدیران و پرداخت های بالا به مدیران دولتی مواجه بود و خبرگزاری‌های منتقد دولت بخشی انتقادات خود را متوجه برادر رئیس جمهوری و دفتر او کردند.

هنوز مشخص نیست که جابجایی در بازرسی رئیس جمهوری در به دلیل جنجال فیش های حقوقی و انتقادات از حسین فریدون، برادر رئیس جمهوری صورت گرفته باشد اما اصولگرایان از آقای روحانی خواسته بودند که مبارزه با فساد را از دفتر خود شروع کند.

XS
SM
MD
LG