لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۰۳:۲۲

جعفر شجونی درگذشت


جعفر شجونی از روحانیون سرشناس اصولگرا و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز، روز یکشنبه ۱۶ آبان در ۸۴ سالگی درگذشت.

فرزند جعفر شجونی درباره دلیل فوت پدرش گفت که او دچار عارضه لوزالمعده شده بود و مدتی بود که از داروهای قلب استفاده می‌کرد. مهدی شجونی گفت که پدرش صبح یکشنبه در بیمارستان فیروزگر در میدان ولیعصر تهران درگذشت.

او پیش از انقلاب چند بار دستگیر شد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مسئول اداره کاخ شمس پهلوی و نماینده کرج در اولین دوره مجلس شورای اسلامی بود.

انتشار گزارش‌هایی از فروش اموال کاخ مروارید در خیابان های کرج هنگامی که جعفر شجونی مسئولیت اداره آن را بر عهده داشت، خبرساز شد اما آقای شجونی مدعی شد که کاخ پیش از او غارت شده بود و او اموال اندکی که مانده بود از جمله چند دست لباس، گلدان و چند سگ را فروخته است.

جعفر شجونی که عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی نیز بود به عنوان یکی از مخالفان سرسخت اصلاح‌طلبان شناخته می‌شد.

او در جریان اعتراضات سال ۱۳۸۸ به شدت به میرحسین موسوی حمله کرده و حامیان او را مستحق اعدام دانسته بود. شجونی همچنین از محمود احمدی نژاد حمایت کرده بود اما در دوره دوم ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد حاضر به دفاع از عملکرد او نبود.

او همچنین از ابتدا با ریاست جمهوری حسن روحانی مخالف بود و در این باره گفته بود: «قحط الرجال نیست که از آقای روحانی حمایت کنیم.» شجونی بعد از ریاست جمهوری حسن روحانی خواستار استعفای او به دلیل عملی نشدن وعده‌هایش شده بود.

http://gdb.voanews.com/504DC5E1-F75B-4FFC-B4D1-9C2ABE3A6DD5.gif

XS
SM
MD
LG