لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۰:۱۹

مجید توکلی: اصلاح طلبان هنوز به جای مردم، «قصد گفتگو با حاکمیت» را دارند


در حالیکه رسیدگی به پرونده محمدرضا خاتمی در پی سخنانش درباره تقلب در انتخابات سال ۸۸ ادامه دارد، یک فعال دانشجویی سابق و از چهره‌های منتقد جمهوری اسلامی از اصلاح طلبان به دلیل آنچه که «مخاطب قرار دادن صاحبان قدرت» خواند، انتقاد کرد.

مجید توکلی یکشنبه ۱۲ خرداد در صفحه توئیتر خود نوشت که یکی از مشکلات اساسی اصلاح طلبان ایران این است که به جای مخاطب قرار دادن افکار عمومی، قدرت و صاحبان قدرت را مخاطب خود قرار می دهند.

او اضافه کرد: «حتی برای افشای تقلب باید به دادگاه بروند و اسناد ارائه دهند در حالی که می‌شود در فضای عمومی و برای مردم منتشر کرد.»

اشاره او به سخنان روز شنبه محمدرضا خاتمی پس از خروج از دادگاه است که گفته بود اسناد و مدارک خود برای اثبات تقلب ۸ میلیونی در آرای انتخابات سال ۱۳۸۸ را به دادگاه ارائه داده است.

انتشار پیام مجید توکلی واکنش برخی از کاربران را در پی داشت. یکی از کاربران نوشت که به دلیل همین رفتار اصلاح طلبان است که مردم از آنها عبور کردند.

یکی دیگر نیز نوشت که دلیل این رفتار اصلاح طلبان این است که نمی خواهند از سوی صاحبان قدرت طرد شوند. کاربری هم نوشته است که اصلاح طلبان هم مانند اصولگرایان غیرقابل اعتماد هستند.

تجمع اعتراضی علیه حضور حسن روحانی در اتریش
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:07 0:00

مجید توکلی دانشجو و عضو سابق انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر تهران، ۱۶ آذر سال ۱۳۸۸ و بعد از سخنرانی روز دانشجو در این دانشگاه بازداشت شد و به اتهام توهین به رهبری و تبلیغ علیه نظام زندانی شد.

او چهار سال پیش با سپری کردن محکومیت خود از زندان آزاد شد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG