لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۰:۲۲

مهدی کروبی در بیمارستان بستری شد


تصویری از بستری شدن سال گذشته مهدی كروبی در بیمارستان
تصویری از بستری شدن سال گذشته مهدی كروبی در بیمارستان

فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، از بستری شدن وی در بیمارستان به دلیل ناراحتی‌های گوارشی و داخلی خبر داد.

همسر مهدی کروبی در گفت و گو با وبسایت سحام نیوز که اخبار مربوط به کروبی را منتشر می‌کند، گفت که همسرش طی یکماه گذشته علاوه بر ناراحتی‌های گوارشی، درد شدید زانو و ناراحتی ناشی از بیماری زونا را هم تحمل کرده است.

مهدی کروبی، از رهبران معترض به نتایج انتخابات سال ۱۳۸۸، از بهمن ماه سال ۸۹ همزمان با حصر میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، در حصر خانگی قرار گرفت.

آقای کروبی به گفته همسرش، سه سال از این مدت را در آپارتمانی اداری و بدون نور، هوای تازه و امکانات سپری کرد که سلامتی او را به شدت به خطر انداخت.

مهدی کروبی پیش از این نیز چند بار به خاطر ناراحتی قلب و عروق و دیسک کمر در بیمارستان بستری شده و تحت عمل جراحی قرار گرفته بود. همسر او میگوید اگرچه آقای کروبی از نظر جسمی آسیب دیده اما شرایط روحی‌ «عالی» برخوردار است است و به تعبیر خودش « بیش از هر زمانی خدا را از انتخاب این مسیر شاکر است»

خانم کروبی با اعلام اینکه با روی کار آمدن دولت حسن روحانی تغییر خاصی در شرایط حصر مهدی کروبی به وجود نیامده است، گفت: «تغییرات اندک، مانند همکاری در روند درمان و یا انتقال به بیمارستان مانند این بار، محصول تغییر فضای کشوراست. درارتباط با اصل حصر و حبس غیر قانونی، تاکنون هیچ کس مبنای قضائی آن را به ما اعلام نکرده است»

XS
SM
MD
LG