لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۹ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۹:۰۶

«سال ۸۸» برگ زرینی از گنجینه مبارزات آزادی خواهانه ایرانیان


بهزاد نبوی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در وقایع پس از انتخابات بازداشت شد و تا پایان نوروز در مرخصی به سر می برد
بهزاد نبوی، عضو ارشد سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در وقایع پس از انتخابات بازداشت شد و تا پایان نوروز در مرخصی به سر می برد

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود سال ۸۸ را برگ زرینی از گنجینه مبارزات آزادی خواهانه ایرانیان نامیده است. این تشکل اصلاح طلب از برنامه های صدا وسیما به عنوان تزریق شادی کاذب نام برده که بر زخم خانواده های داغدار نمک می پاشد. این بیانیه اولین پیام نوروزی تشکل ها و شخصیت های اصلاح طلب است

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی به عنوان یکی از احزاب اصلاح طلب و حامی مهندس میرحسین موسوی که چند تن از اعضای شورای مرکزی اش در بازداشت به سر می برند، با صدور بیانیه ای به مناسبت فرارسیدن نوروز سال ۸۸ را برگ زرینی از گنجینه مبارزات آزادی خواهانه ایرانیان نامیده است. این بیانیه تصریح می کند که جهان خواسته و ناخواسته در برابر شکوه این جنبش سر تعظیم فرود آورده است.

به اعتقاد این سازمان سیاسی اصلاح طلب، این حماسه سبز مردم با واکنش خودکامگانی مواجه شد که بی درایتی آنان در قالب یک تراژدی به نمایش درآمد که هنوز آثار بهت و حیرت فجایع، زشتی ها و درنوردیده شدن حریم های انسانی در ذهن ایرانیان باقی مانده است.

سازمان ها و احزاب سیاسی از مناسبت ها استفاده می کنند تا دیدگاههای خود را به اطلاع هواداران خود برسانند. مواضعی که از طریق بیانیه ها منتشر می شود، دیدگاه رسمی است و طبعا سازمان منتشر کننده باید در قبال آن پاسخگو باشد.

نشریات حزبی و در عصر اینترنت وب سایت های رسمی، این نقش ارتباطی را ایفا می کنند. ایران سال ۸۸ را که به گواه کارشناسان با آفرینش جنبش سبز جهان را در بهت فرو برد، در آستانه سالی جدید ارزیابی کارنامه خود را آغاز کرده است.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در پیام نوروزی خود تاکید کرده است در حالی به استقبال نوروز می رویم که خانواده های بسیاری سوگوارند و تعدادی بیشتر، عزیزان و جوانانشان مظلومانه و گمنام در اسارت و حبس به سر می برند.

در حالی که تورم و گرانی افسار گسیخته و تعطیلی واحدهای تولیدی بر انبوه کارگران بیکار در کشور افزوده است و روزی نیست که شاهد اعتراض کارگران نباشیم. در این بیانیه با اشاره به شعار دولت مبنی بر رساندن پول نفت بر سر سفره مردم آمده است امروز این دولت، هم آزادی را به محاق برده و هم نان را از سفره مردم گرفته است. آنان که توسعه و رشد اقتصادی را طرح استعماری قلمداد می کردند برای ملت شکاف فقر وغنا به ارمغان آورده اند.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در ادامه برنامه های صدا و سیما را تزریق شادی کاذب به جامعه و پاشیدن نمک بر زخم خانواده های داغدار نامیده است. این بیانیه در پایان از مردم خواسته است تا در ایام نوروز به دیدار خانواده های داغدار و در بند بروند و شادی خود را با آنان تقسیم کنند.

XS
SM
MD
LG