لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۴

روزنامه جوان به کروبی: دوران خمینی بود همه‌تان را "آویزان" می‌کرد


مهدی کروبی بیش از پنج سال است که در حصر خانگی به سر می‌برد
مهدی کروبی بیش از پنج سال است که در حصر خانگی به سر می‌برد

روزنامه جوان، متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز سه‌شنبه در یادداشتی خطاب به مهدی کروبی نوشت که در حصر ماندن و محاکمه نشدن او، مشابه تصمیمی است که آیت‌اﻟله خمینی درباره آیت‌اﻟله هایی مانند شریعتمداری، قمی و روحانی اتخاذ کرده بود.

محمدرضا کائینی که رسانه‌های اصولگرا او را با عنوان "تاریخ پژوه" معرفی می‌کنند، نوشته است: "مگر شما علاقه‌مند به بازگشت به دوران طلایی امام راحل نیستید؟ مگر به دریافت دهها سمت از ایشان افتخار نمی‌کنید؟ امروز نظام جمهوری اسلامی شما را به همان دوران بازگردانده و تنها چشمه کوچکی از نحوه مواجهه با شوریدگان بر نظام در آن دوران را، به شما نشان داده است".

این نویسنده اصولگرا با تجلیل از آیت‌اﻟله علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی، روش او را متفاوت با آیت‌اﻟله خمینی دانسته که فرمان به از بین بردن مخالفان می‌داد: "باز خدا پدر این «سید» را بیامرزد که نجیبانه تنها شما را «نانجیب» می‌خواند، اگر در آن دوران طلایی بودید، با چند کلمه فرمان همه‌تان را آویزان می‌کردند."

مهدی کروبی، از رهبران معترضان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ که بیش از پنج سال است در حصر خانگی به سر می‌برد، روز شنبه در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری ایران، حاکمیت جمهوری اسلامی را "مستبد" خوانده و ضمن انتقاد از آیت‌اﻟله خامنه‌ای، خواستار برگزاری محاکمه علنی خود شده است.

XS
SM
MD
LG