لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۶

جنجال بر سر صدور مجوز دولت برای استخدام هزاران نفر در استان ها


احمد توکلی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
احمد توکلی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
خبرگزار مهر روز دوشنبه ۱۱ دی، به نقل از محمدرضا خباز، عضو هیات تطبیق مصوبات دولت با قانون، از مصوبه ای در هیات دولت خبر داد که طبق آن دولت به استانداران اختیار داده تا هزاران نفر را استخدام کنند. آقای خباز در گفت و گو با مهر صدور این مجوز را «غیرقانونی» خوانده و گفته طبق این مصوبه هر استاندار «اختیار تام» می یابد که در آستانه انتخابات ۴۰۰۰ نفر را در استان خود به استخدام دولت درآورد.

محمدرضا خباز گفت: «دولت در آذرماه ۹۱ همزمان با صدور مجوز غیرقانونی برای معاون اجرایی رئیس جمهور مبنی بر استخدام بی قید و شرط ۱۵۰۰ نفر در نهاد ریاست جمهوری، مصوبه مشابهی را برای استخدام بی ضابطه به استانداران تصویب کرده است.»

این هضو هیات تطبیق مصوبات دولت با قانون می گوید این مصوبه مغایر قانون اساسی، برنامه پنجم توسعه و قانون خدمات کشوری است.

همزمان احمد توکلی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز درباره مصوبه هیات وزیران درخصوص استخدام ۱۵۰۰ نفر در پست های کلیدی و حساس گفت: «اگر چنین چیزی درست باشد باید در عقل وزرا شک کرد و درباره تعهدشان نسبت به قانون اساسی تردید داشت.» او در گفت و گو با خبرگزاری مهر با اشاره به مقدمه این مصوبه گفت «همه معاونان رئیس جمهوری و وزیران دسته جمعی آن را پیشنهاد و همگی آن را تایید کرده اند.» آقای توکلی متن مصوبه را «بسیار عجیب» و در تاریخ اداری جمهوری اسلامی ایران «بی سابقه» خواند.

احمد توکلی در سخنانش با مهر از علی لاریجانی، رئیس مجلس خواست که «هرچه سریعتر جلوی این کار را که به معنای برهم زدن همه نظامات مدیریتی عالم است، بگیرد.»

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس این امر را «به معنای به استهزا گرفتن اختیارات قانونی» دانست که به آقای احمدی نژاد داده شده است.

توکلی خواستار مقاومت مجلس شورای اسلامی و جلوگیری از وقوع چنین اقداماتی شد. او گفت: «گویا رئیس جمهوری می خواهد در این ۵-۶ ماه آخر دولت همه نظامات اداری را به هم بریزد و سرزمین سوخته تحویل دهد.»
XS
SM
MD
LG