لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۱۲

احمدی مقدم: استرالیا، کانادا و اروپا مقصد مهاجران غیرقانونی


اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می گوید استرالیا، کانادا و کشورهای اروپایی مقصد بیشتر ایرانیانی است که به صورت غیر مجاز سفر می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، فرمانده نیروی انتظامی ایران روز دوشنبه در جریان سومین کارگاه عملیاتی مبارزه با قاچاق انسان گفت: «تعداد مهاجران غیرقانونی ایران عدد بزرگی نیست چرا که این افراد به صورت قانونی از کشور خارج می شوند» و از طریق یک کشور ثالث به مقصد نهایی می روند.

بسیاری از شهروندان ایران پیشتر از طریق اندونزی کوشش کرده اند به طور قاچاق به استرالیا پناهنده شود. شمار قابل توجهی از این افراد در این مسیر غرق شدند.

استرالیا از اندونزی خواسته است با توجه به شمار زیاد ایرانیانی که از طریق آن کشور برای پناهندگی به استرالیا تلاش می کنند، برای ایرانی ها صدور ویزا را محدود کند.

فرمانده نیروی انتظامی ایران همچنین گفته ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تبعه خارجی به صورت مجاز در ایران ساکن هستند و نزدیک به یک میلیون تبعه خارجی به صورت غیر مجاز که به گفته او عمدتا از افغانستان هستند، در ایران زندگی می کنند.

فرمانده نیروی انتظامی ایران می گوید این کشور «هزینه های هنگفتی» برای بیرون کردن ۳۰۰ هزار تبعه غیر مجاز در سال پرداخت می کند. او سازمان های بین المللی را متهم کرد که در این مورد «کمک های ناچیزی» به پلیس ایران می کنند.
سازمان دیده بان حقوق بشر اخیرا از مقامات ایران خواست با حقوق شهروندان افغان را رعایت کنند.
XS
SM
MD
LG