لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۶:۵۰

جابجایی در نیروی انتظامی: رادان به مرکز مطالعات می رود


طرح های پلیسی مشترک رادان و قاضی مرتضوی، انتقادات بسیاری برانگیخت
طرح های پلیسی مشترک رادان و قاضی مرتضوی، انتقادات بسیاری برانگیخت
به گزارش خبرگزاری های ایران، اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران، حسین اشتری را به عنوان جانشین فرمانده نیروی انتظامی برگزیده است. او قرار است جایگزین احمد رضا رادان در این سمت شود.

بر این اساس، رادان به عنوان رئیس مرکز مطالعات راهبردی نیروی انتظامی به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

احمد رضا رادان یکی از خبرسازترین فرماندهان پلیس ایران محسوب میشود. در دوره ای که او فرماندهی نیروی انتظامی تهران را به عهده داشت، طرح های امنیت اجتماعی و امنیت اخلاقی آغاز شد که بحث های بسیاری را برانگیخت.

طرح های امنیت اجتماعی و اخلاقی رادان در حالی با همراهی سعید مرتضوی دادستان وقت تهران، اجرا شد که رفتارهای خشن پلیس در برخورد با شهروندان انتقاد برانگیز شد.

برخورد پلیس با زنانی که چکمه بلند روی شلوار پوشیده بودند نیز از طرح های رادان و مرتضوی بود که به دلیل نداشتن مبنای قانونی، موجب بحث های بسیاری شد.

در سرکوب معترضان به انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و انتقال آنان به بازداشتگاه کهریزک، که موجب مرگ چند از بازداشت شدگان شد، رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران بود.

آقای رادان از سال ۱۳۸۷ به سمت جانشینی فرمانده ناجا منصوب شد و پیش از آن نیز فرمانده نیروی انتظامی تهران و خراسان بود.

حسین اشتری نیز در حال حاضر رییس پلیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی ایران است. قرار است چهارشنبه هفته جاری مراسم معارفه اشتری و تودیع رادان برگزار شود.
XS
SM
MD
LG