لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۹:۲۹

فرمانده یگان ویژه پلیس: سال ۸۸، مردمی نبودیم


فرمانده یگان‌های ویژه پلیس ایران، معتقد است که خطاهایی در برخورد یگان‌های ویژه پلیس با معترضان سال ۸۸ صورت می‌گرفت که ناشی از مردمی نبودن این نیروها بود. او شکستن در خانه‌های مردم را از جمله آن خطاها عنوان کرد.

حسن کرمی در گفت و گو با وبسایت خبری نسیم، گفت: «سال ۸۸ برخی مواقع خطاهایی از یگان ویژه نیز بود ولی ناجا برای جبران ورود می‌یافت. مثلا اگر جایی در خانه ای شکست، بلافاصله تیم می‌فرستاد تا رضایت را حاصل و هزینه و خسارت را پرداخت کنند. البته خیلی از مردم قبول دریافت هزینه نمی‌شدند. این ناشی از مردمی نبودن یگان های ویژه بود.»

در جریان اعتراضات به انتخابات سال ۱۳۸۸، تصاویری از ماموران یگان ویژه پلیس منتشر شد که در تعقیب معترضان اقدام به شکستن در خانه‌ها می‌شدند یا به خودروها آسیب وارد می‌کردند.

فرمانده‌ یگان‌های ویژه پلیس در ادامه به تجیهز این یگانها اشاره کرد و گفت که پس از درگیری‌های سال ۸۸ به نقص تجهیزات خود پی برده‌اند و تجهیزات جدیدی به یگان‌های ویژه اضافه کرده‌اند. کرمی، انواع ماشین‌های آبپاش، تجهیزات صوتی، گازهای خنده‌آور و گریه آور و خوشبو کننده و بدبوکننده را از جمله این تجهیزات عنوان کرد.

این فرمانده پلیس در بخش دیگری از گفت و گوی خود گفت که عنوان نوپو برای یکی از واحدهای یگان ویژه پلیس، کلمه اختصاری عبارت «نیروی ویژه پلیس ولایت» است. پیشتر گفته شده بود که این کلمه به مفهوم نیروی ویژه پاد وحشت است.

XS
SM
MD
LG