لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۲:۳۸

پلیس ایران درباره حجاب به «سلبریتی»ها و بازیگران تذکر داده است


عکس از آرشیو
عکس از آرشیو

احمد نوریان، سخنگوی نیروی انتظامی ایران، گفت پلیس به «سلبریتی»ها و بازیگران درباره رعایت حجاب تذکر داده است.

به گزارش ایسنا، نوریان گفته است که «پیام پلیس در برخورد با بدحجابی» به همه منتقل شده است. به گفته سخنگوی نیروی انتظامی تاکنون چندین بار به «سلبریتی»ها درباره رعایت حجاب تذکر داده شده است.

به گفته نوریان درباره «سلبریتی‌ها و افرادی»‌که در فضای مجازی «اقدام به ترویج حجاب اختیاری» می‌کنند هم «به طور خاص تذکراتی» داده شده و پلیس این مسئله را «پیگیری» هم می‌کند.

سخنگوی نیروی انتظامی همچنین گفته است که از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره پوشش بازیگران تذکر داده و از وزارت ارشاد خواسته شده است که «این موارد را به هنرمندان منتقل کند.»

پیشتر مدیرعامل متروی تهران هم خبر داده بود که با افراد «بدحجاب» در مترو برخورد خواهد شد. هم‌زمان ابوالقاسم شیرازی، رئیس اتحادیه پوشاک تهران نیز خبر داده بود که با دستور دادستانی تهران، طرح «برخورد با مانتو و پوشاک نامتعارف» آغاز شده.

از دی‌ماه دو سال پیش زنان و دختران جوان با بر چوب کردن روسری‌هایشان، به اجباری بودن حجاب در ایران اعتراض کردند. تاکنون دهها نفر از این فعالان معترض توسط جمهوری اسلامی بازداشت و زندانی شده و برخی مجبور به ترک کشور شده اند.

در اردیبهشت ماه سال جاری، وزارت خارجه آمریکا با انتشار بیانیه‌ای سرکوب شدید فعالان حقوق زنان در ایران را به شدت محکوم کرد و خواستار پایان دادن به آزار و اذیت و زندانی کردن زنانی شد که تنها حقوق اولیه و بنیادین خود را مطالبه می‌کنند.

سازمان عفو بین الملل نیز خرداد ماه سال جاری با انتشار گزارشی، ضمن بازگو کردن نقش حجاب اجباری در زندگی روزمره زنان و دختران ایرانی، به برخوردهای گاه بسیار خشن ماموران پلیس امنیت اخلاقی با زنانی که حجاب کامل ندارند اشاره کرده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG