لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۰۶

دو روز بعد از سردرگمی و اعتراض مردم به پیامک‌های پلیس درباره حجاب، وزیر دولت روحانی از این کار دفاع کرد


پیامک های دستجمعی موجب سردرگمی و اعتراض مردم شد.
پیامک های دستجمعی موجب سردرگمی و اعتراض مردم شد.

در حالیکه ارسال پیامک پلیس به برخی شهروندان با موضوع «کشف حجاب» در روزهای اخیر انتقادهای بسیاری را علیه نیروی انتظامی مطرح کرده بود، وزیر کشور ایران از این اقدام دفاع کرد.

به نوشته ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی یکشنبه ۸ اردیبهشت به خبرنگاران با بیان اینکه روش خوبی برای احضار افراد به کار گرفته شد، گفت که ماموران به جای برخورد در خیابان، برای افراد متخلف پیامکی را صادر می‌کنند و به افرادی که «دچار خطا و اشتباه» شدند تذکر می‌دهند و وقتی این موضوع به دو یا سه مورد رسید تعهد می‌گیرند.

این درحالیست که سه روز پیش، ارسال پیامک پلیس امنیت اخلاقی با موضوع «کشف حجاب» و اعلام اینکه گیرنده پیامک باید به پلیس امنیت اخلاقی مراجعه کند، موجب تجمع تعداد زیادی از شهروندان مقابل ساختمان نیروی انتظامی در خیابان وزرا تهران شد.

برخی از حاضران دریافت پیامک را درباره خود بی دلیل می دانستند چرا که یا در آن روزها با خودروی خود رانندگی نکرده بودند، یا اصولا مرد بودند و پیامک «کشف حجاب» دریافت کرده بودند.

در نهایت، ماموران پلیس که قصد گرفتن تعهد از دریافت کنندگان پیامک را داشتند، پس از ازدحام جمعیت در مقابل ساختمان پلیس امنیت اخلاقی و بالا گرفتن اعتراض حاضران، به آنها اعلام کردند که پیامک ها به اشتباه صادر شده بود و پلیس همه را پاک کرد.

ماجرای پیامک‌های احضار به «وزرا»، اتهام کشف حجاب یا خلافی خودرو چیست
لطفأ صبر کنيد

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

اعتراض به حجاب اجباری در سالهای اخیر در ایران افزایش یافته است و بسیاری از زنان و دختران با اعلام اینکه انتخاب پوشش حق آنهاست، با حجاب اجباری مخالفت می‌کنند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG