لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۱۵

طرح استیضاح وزیر اقتصاد و وزیر نیرو


طرح استیضاح وزیر اقتصاد و وزیر نیرو
طرح استیضاح وزیر اقتصاد و وزیر نیرو

هم‌ زمان با اعلام وصول طرح استیضاح شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد، طرح استیضاح مجید نامجو، وزیر نیرو نیز صبح امروز، یکشنبه اول آبان ماه ۱۳۹۰، با ۵۱ امضا از سوی نمایندگان مجلس به هیات رییسه ارسال شد. نمایندگان مجلس عدم انجام تعهدات در وزارت نیرو در حوزه‌های مختلف را دلیل طرح استیضاح وی عنوان کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، طرح استیضاح وزیر اقتصاد نیز با ۲۸ امضا، امروز از سوی هیات رییسه مجلس اعلام وصول شد.

بر اساس آیین‌ نامه داخلی مجلس، وزیر اقتصاد طی ۱۰ روز آینده در صحن علنی مجلس باید پاسخگوی نمایندگان باشد. عدم اجرای قانون، نصب افراد بی صلاحیت به سمتهای مهم و عدم نظارت بر کارکرد بانک‌ها از جمله محورهای طرح استیضاح وزیر اقتصاد است.

روز یکشنبه دکتر امیدوار رضایی عضو هیات رییسه مجلس ایران به نقل از رسانه های محلی گفت علاوه بر این از وزیر اقتصاد در مورد عدم مقاومت او در برابر فشار اعمال شده توسط مقام های اجرایی نیز سئوال خواهد شد.

پیش از این رسانه های مخالف محمود احمدی نژاد نامه ای را منتشر کرده بودند که منسوب به «اسفندیار رحیم مشایی» مشاور و رییس دفتر ریاست جمهوری ایران بود و در آن مشایی از شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد خواسته بود تا تسهیلاتی را برای فعالیت های گروه متهم در اختلاس اخیر فراهم کند.

روز شنبه محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران در مصاحبه با شبکه خبری «سی ان ان» گفت انتظار دارد قوه قضاییه تمام اعضای دولت او را که در این اختلاس مشارکت داشته اند معرفی کند.

حمید بهبهانی وزیر پیشین راه و ترابری دولت محمود احمدی نژاد آخرین وزیری بود که در بهمن ماه گذشته پس از حادثه مرگبار سقوط هواپیما در مجلس ایران استیضاح و برکنار شد.

XS
SM
MD
LG