لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۰۴

استعفای معاون وزارت امور خارجه ایران


استعفای معاون وزارت امور خارجه ایران
استعفای معاون وزارت امور خارجه ایران

معاون وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پست خود را ترک می کند. این اقدام در حالی صورت می گیرد که رییس او در یک شکاف سیاسی رو به گسترش بین تندروها و محمود احمدی نژاد رییس جمهوری، بر سر انتصاب وی با استیضاح در مجلس روبرو شده است.

رسانه های ایران روز سه شنبه گزارش دادند محمد شریف ملک زاده پس از آن که ۳۳ قانون گذار طرح استیضاح علی اکبر صالحی را امضا کردند، استعفا داد.

ملک زاده با اتهام فساد روبرو است و قانون گذاران صالحی را تهدید کردند که اگر معاون انتصابی خود را برکنار نکند، خود او را بر کنار خواهند کرد. ملک زاده متحد احمدی نژاد است که ماه ها است بر سر آینده ایران با تندروهای و روحانیان در مجادله بوده است.

شبکه تلویزیون انگلیسی زبان ایران، پرس تی وی، گزارش داد بهروز کمال وندی، سفیر سابق جمهوری اسلامی در اندونزی و زیمبابووه به جای ملک زاده منصوب شده است.

ملک زاده در استعفا نامه خود نوشته وی دیگر نمی تواند «اتهامات ناجوانمردانه و بی عدالتی های دردآور» مخالفانش را تاب بیاورد.

روز سه شنبه، رسانه های ایران همچنین گزارش دادند مجلس شورای اسلامی به نامزد پیشنهادی احمدی نژاد برای پست وزارت ورزش و امور جوانان رای اعتماد نداد.

XS
SM
MD
LG