لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۳۳

قوه قضاییه ایران درباره اتهامات تجاوز جنسی به زندانیان تحقیق می کند


گزارش ها به نقل از عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، حاکی است که یک کمیته تحقیق پرونده ای در مورد اتهامات شکنجه و بدرفتاری با زندانیان آماده کرده و آن را به دفتر دادستانی ارائه داده است

رسانه های دولتی ایران می گویند قوه قضاییه جمهوری اسلامی به اتهاماتی که مهدی کروبی درباره تجاوز جنسی به برخی از طرفداران اپوزیسیون در زندان و شکنجه آنها وارد آورده است، رسیدگی می کند.

گزارش ها به نقل از عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران، حاکی است که یک کمیته تحقیق پرونده ای در مورد اتهامات شکنجه و بدرفتاری با زندانیان آماده کرده و آن را به دفتر دادستانی ارائه داده است.

کروبی یک روحانی است، و به همین دلیل داستان گفت رسیدگی به پرونده او و یا اتهاماتی که وارد آورده است، باید در دادگاه ویژه روحانیت صورت گیرد.

او در ماه ژوئیه در نامه ای به اکبر هاشمی رفسنجانی ادعا کرد که زنان و مردان جوان در اثر تجاوز جنسی در بازداشتگاه ها دچار ناراحتی های جسمی و روانی شدید شدند.
اتهامات کروبی تندروها را خشمگین ساخت، و علی لاریجانی، رییس مجلس آنها را "«بی اساس» نامید.

در خبری دیگر، خبرگزاری جمهوری اسلامی – ایرنا – گزارش می دهد والدین یک زن جوان از کروبی به دادگاه ویژه روحانیت شکایت کرده اند و او را به نشر اکاذیب موهن متهم می کنند.

گزارش می رسد که کروبی گفته است دختر آنها در نا آرامی های پس از انتخابات دستگیر شد، در زندان مورد تجاوز جنسی قرار گرفت و کشته شد. پدر و مادر دختر می گویند فرزندشان زنده و سالم است و در اعتراضات پس از انتخابات شرکت نداشت.

در ماه اوت، وب سایت حزب سیاسی کروبی گفت مقامات امنیتی روزنامه کروبی را پس از چاپ ادعاهای او که به برخی از معترضین به نتایج انتخابات در بازداشتگاه تجاوزشد، موقتا توقیف کردند.

XS
SM
MD
LG