لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۴

وجود یک نماینده دیگر در پرونده سایپا تایید شد؛‌ ده‌ها پرونده از تخلفات نمایندگان به قوه قضائیه فرستاده شده است


در حالی که دو نماینده مجلس در ایران در رابطه با پرونده‌ای در شرکت خودروسازی سایپا بازداشت و بعد با وثیقه آزاد شدند، یک عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان از ارسال ده‌ها پرونده تخلفات نمایندگان به قوه قضائیه خبر داده است.

علیرضا سلیمی روز سه‌شنبه ۵ شهریور در گفت‌وگو با روزنامه ایران با بیان این که ما چند ده پرونده از تخلفات نمایندگان را به قوه قضائیه فرستادیم که بررسی شوند، درباره جزئیات این پرونده‌ها گفت که نمی‌شود به برخی موارد اشاره کرد و بهتر است گفته نشود چون «محرمانه» است.

سلیمی همچنین وجود یک نماینده دیگر در پرونده اخیر مربوط به دو نماینده بازداشتی را تایید کرد و گفت: این نماینده سوم کسی بوده که آن نمایندگی متخلف شرکت سایپا را به دو نماینده بازداشت شده وصل کرده و از همکاران خود خواسته با توجه به سابقه و روابطی که دارند، برای آن نمایندگی توصیه‌هایی انجام دهند.

عضو هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس، درباره پرونده دو نماینده بازداشتی نیز عنوان کرد: بهمن ماه سال گذشته مساله پرونده دو نماینده بازداشتی در حوزه خودرو و طلا بود. این مسائل مربوط به پوشک اصلاً آنجا مطرح نشد و حتی اطلاع هم به ما ندادند .ما همان بهمن ماه گذشته هم اعلام کردیم اگر مدرکی در رابطه با تخلف دو نماینده بازداشتی باشد، ما بلافاصله بررسی می‌کنیم.

اظهار نظر سلیمی واکنش به حرف‌های اخیر احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است که گفته بود دو نماینده مجلس بازداشت شده، تخلفاتی چون تبانی در خرید شش هزار خودرو به صورت رانتی، خرید چند صد کیلو طلا و هزاران سکه و بحران پوشک داشته‌اند.

محمد عزیزی و فریدون احمدی، دو نماینده مجلس ایران که متهم به اخلال در بازار خودرو هستند پس از بازداشت با سپردن وثیقه ۱۰ میلیارد تومانی آزاد شده‌اند.

بازداشت این دو نماینده به پرونده‌ای در شرکت خودروسازی سایپا مربوط می‌شود. به گفته سخنگوی قوه قضائیه ایران، این پرونده ۲۵ متهم دارد که شش نفر آن‌ها بازداشت شده‌اند. همچنین جواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا، به مدت شش ماه ممنوع‌الخروج شده است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG