لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۳۳

اعتصاب کارگران پتروشیمی در ماهشهر برای هشتمین روز پیاپی ادامه یافت


کارکنان صنایع نفت و گاز ایران در هفته های گذشته بارها دست به اعتصاب زده اند. آرشیو
کارکنان صنایع نفت و گاز ایران در هفته های گذشته بارها دست به اعتصاب زده اند. آرشیو

گزارش ها از ایران نشان می دهد اعتصاب کارگران شرکت پتروشیمی بندر امام روز پنجشنبه ۲۵ شهریور ادامه یافت و وارد هشتمین روز شد.

به گزارش کانال تلگرامی امتداد، حدود ۳۰۰ نفر از کارگران معترض پتروشیمی بندر امام امروز نیز در اعتراض به شرایط صنفی خود در محل این شرکت دست به اعتصاب زدند.

بر اساس این گزارش، دلیل اصلی اعتصاب این کارگران «قرار گرفتن وضعیت استخدامی آنان زیر نظر شرکت عملیات غیرصنعتی بندر ماهشهر» است.

اعتصاب کنندگان همچنین خواهان آن هستند که مانند گذشته زیر مجموعه «شرکت پتروشیمی امام» محسوب شوند.

کانال تلگرامی امتداد در این ارتباط نوشته است، بر اساس قانون پتروشیمی و هلدینگ، «انتقال نیروهای پیمانکار باید با رضایت» این نیروها باشد و کارگران معترض «با هرگونه انتقال مخالفت کرده و هر تصمیمی در این خصوص از سوی مسئولان را غیرکارشناسی می‌دانند.»

کارگران شرکت پتروشیمی بندر امام اعلام کرده اند در صورت «عدم توجه مسئولان» به خواسته های آنها، به اعتراض و اعتصاب خود ادامه خواهند داد. این شرکت در ماهشهر، در استان خوزستان، واقع شده است.

در هفته های گذشته، اعتصاب کارگران روزمزد، پروژه‌ای، و پیمانکاری شاغل در حدود ۱۱۵ شرکت صنایع نفت و گاز و پتروشیمی در استان های مختلف ایران خبرساز بوده است.

اعتصاب ها و اعتراض های مختلف در میان سایر کارگران، کارمندان، بازنشستگان و مستمری بگیران نیز گزارش شده است.

اگرچه اعتصاب و اعتراض ها با انگیزه های مختلفی همراه است، اما به دنبال کاهش قدرت خرید کارگران، بازنشستگان، معلمان، و سایر قشرهای کم درآمد در سال های گذشته گزارش‌های زیادی از تجمعات اعتراضی برای حق برخورداری از معیشت مناسب منتشر شده است.

نرخ رسمی تورم بنابر اعلام مقامات ایران در حال حاضر حدود ۴۵ درصد است و نتایج جدیدترین نظرسنجی مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران، ایسپا، نشان می دهد حدود ۵۹ درصد ایرانیان امیدی به بهبود وضعیت ایران در سال آینده ندارند.

XS
SM
MD
LG