لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۰۸

تاکید نمایندگان مجلس ایران بر تداوم "شعار مرگ بر آمریکا"


نشست خبری رییس ستاد برگزاری مراسم ۱۳ آبان
نشست خبری رییس ستاد برگزاری مراسم ۱۳ آبان

۱۹۲ نماینده مجلس ایران در بیانیه‌ای تاکید کردند که "شعار مرگ بر آمریکا" نماد جمهوری اسلامی ایران است و کنار گذاشته نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در پایان جلسه علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی، نامه ۱۹۲ نفر از نمایندگان به مناسبت روز ۱۳ آبان در صحن علنی مجلس قرائت شد.

نمایندگان امضاکننده این بیانیه مدعی شده‌اند که آمریکا از ابتدا به دنبال "ریشه کن نمودن جمهوری اسلامی ایران" بوده و این مساله باعث "افزایش نفرت و انزجار مردم ایران نسبت به آمریکا و استحکام هر چه بیشتر شعار مرگ بر آمریکا" شده است.

در این بیانیه تاکید شده است که "ملت شریف ایران به هیچ وجه حاضر نمی‌شوند به بهانه توافق بر سر مساله هسته‌ای، شعار مرگ بر آمریکا را کنار بگذارند.

از سوی دیگر حسین کاشانی‌پور، رئیس ستاد برگزاری مراسم ۱۳ آبان در یک نشست خبری عنوان کرد آن‌ها که برجام را آغازی بر "پایان مرگ برآمریکا" دانستند علم کافی ندارند.

او همچنین خطاب به رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا گفت که "شعار مرگ بر آمریکا" و "استکبارستیزی" باعث ایجاد شغل و امنیت می‌شود.

پرزیدنت اوباما در سخنرانی امسال خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته بود مردم ایران تاریخ پرافتخار و ظرفیت‌های فوق‌العاده‌ای دارند اما شعار "مرگ بر آمریکا" اشتغال‌زایی نکرده و ایران را امن‌تر نمی‌کند.

XS
SM
MD
LG