لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۴:۱۵

محمدرضا عارف «مانع» اعتراض نمایندگان اصلاح‌طلب به نحوه برگزاری دادگاه خاتمی درباره تقلب انتخابات ۸۸ شد


در حالیکه برخی از نمایندگان فراکسیون امید مجلس برای اعتراض به نحوه رسیدگی به اتهامات محمدرضا خاتمی درباره تقلب در انتخابات ۸۸ در پی جمع آوری امضا بودند، مخالفت محمدرضا عارف از چهره‌های اصلاح طلب مجلس، این اقدام آنها را بی‌نتیجه گذاشت.

خبرگزاری خبرآنلاین دوشنبه ۲۴ تیر اعلام کرد که پس از انتقاد علی مطهری از نحوه رسیدگی به اتهامات محمدرضا خاتمی مبنی بر تقلب در انتخابات سال ۸۸، گروهی از نمایندگان با تهیه نامه‌ای اعتراضی خطاب به وزیر دادگستری مشغول جمع آوری امضا بودند که با مخالفت برخی از چهره‌های اصلاح طلب مجلس روبرو شدند.

بر اساس گزارش خبرآنلاین، محمدعلی وکیلی، از نمایندگان اصلاح طلب، در پی تغییر و تعدیل نامه بود و محمدرضا عارف نیز اعلام کرد که در کل نوشتن نامه را به صلاح ندانست و با آن مخالفت کرد. به این ترتیب تهیه و امضای نامه به طور کلی متوقف شد.

عارف که پیشتر نیز از سوی برخی اصلاح طلبان و منتقدان به انفعال و بی‌عملی در مجلس متهم شده بود، در جریان رای گیری برای هیات رئیسه مجلس با داوطلب شدن همزمان با علی مطهری موجب شکسته شدن آرا شد. او و مطهری هیچکدام به هیئت رئیسه راه نیافتند.

سران اصلاح طلبان در ماههای اخیر متهم شده اند که به جای جلب نظر مردم در پی محکم کردن پیوند خود با سران حاکمیت هستند.

در روزهای گذشته رسول منتجب نیا از چهره‌های سیاسی طیف اصلاح طلبان ۲۱ تیرماه به خبرآنلاین گفت که «همین که رهبری نامه‌های ما را بخوانند امتیاز محسوب می شود.»

برخی از نیروهای اصلاح طلب در سال‌های اخیر سعی کردند با نزدیک شدن به رهبر و جلب نظر او به موقعیت سیاسی بهتری دست یابند. این در حالی است که در دو سال اخیر برخی معترضان با شعارهایی چون «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تموم ماجرا» حساب خود را از این «جناح‌بندی‌های حکومتی» جدا کردند.


https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gif

XS
SM
MD
LG