لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۵:۱۹

حامیان حسن روحانی، فراکسیون و جبهه متحد تشکیل دادند


با گذشت چند روز از استیضاح وزیر علوم، فعالان سیاسی حامی حسن روحانی، تشکل‌هایی برای حمایت از دولت راه‌اندازی کرده‌اند.

طی روزهای گذشته، «جبهه متحد اعتدالگرایان ایران اسلامی» به ریاست محمد ارشدی، رئیس کمیته ستادهای مردمی حسن روحانی در انتخابات ۱۳۹۲، اعلام موجودیت کرده است. به گفته ارشدی، هیات رئیسه این تشکل، هفته آینده معرفی خواهد شد.

این عضو سابق ستاد انتخاباتی روحانی، یکی از اهداف این جبهه اعتدال را برنامه‌ریزی برای انتخابات آینده مجلس عنوان کرد.

بسیاری از هواداران دولت روحانی، احضار پی در پی وزیران دولت به مجلس و آمار بالای سوال از آنان را نشان از برخورد سیاسی اکثریت مجلس با دولت می‌دانند. استیضاح وزیر علوم نیز هواداران دولت را نسبت به آینده رابطه دولت و مجلس نگران کرد.

ارشدی، استیضاح فرجی‌دانا، وزیر علوم را همراه با سیاست‌زدگی و هیجان‌گرایی در میان برخی از نمایندگان مجلس دانست و گفت که این استیضاح شوک به دولت بود.

از سوی دیگر علی مطهری، نماینده مجلس نیز در حال تشکیل هیات موسس فراکسیون اعتدال در مجلس ایران است. نام این فراکسیون بر گرفته از شعار حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران در تبلیغات انتخاباتی اوست.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا محجوب، مسعود پزشکیان ، سیدهادی حسینی، علیرضا نوری قزلجه و مجید منصوری، هیات موسس فراکسیون اعتدال هستند. پیشتر، نمایندگان دیگری از در پی راه اندازی فراکسیون اعتدال بودند.

گفته می‌شود که این نمایندگان به دنبال استیضاح وزیر علوم و حمایت نکردن کامل فراکسیون رهروان ولایت از فرجی دانا، در پی تشکیل فراکسیون اعتدال برآمدند. فراکسیون رهروان ولایت، برزگترین فراکسیون مجلس ایران است.

XS
SM
MD
LG