لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۱:۰۱

اعتراض‌ها به افزایش ۷۰ درصدی حقوق نمایندگان با وجود افزایش فقر در جامعه


خبری درباره تصمیم کمیته ویژه بودجه مجلس برای افزایش هفتاد درصدی حقوق نمایندگان در بودجه سال آینده، با واکنش اعتراضی شدید مردم در فضای مجازی روبه رو شده است.

این افزایش حقوق علاوه بر مزایای دیگری همچون دریافتی برای دفاتر، خودرو، محافظ، راننده و مسکن است.

بسیاری از کاربران در واکنش‌های اعتراضی خود می‌گویند در حالیکه دولت قرار است سی میلیون نفر از مردم را از فهرست یارانه بگیران حذف کند و قیمت بنزین نیز به گفته مقامات به زودی با افزایشی پنجاه درصدی روبرو خواهد شد این مصوبه نشان از بی توجهی نمایندگان به اوضاع کسانی است که به آنان رای داده اند تا نمایندگی شان را بر عهده گیرند.

برخی از سایت ها در فضای مجازی در این باره به نظرسنجی پرداخته اند و در اغلب موارد ۹۰ درصد کاربران با چنین افزایشی مخالفت کرده اند.

در این بین، برخی از نمایندگان نیز با این تصمیم «کمیته ویژه بودجه مجلس» مخالفت کرده‌اند. پروانه سلحشوری، نماینده تهران گفت که اگر چنین مصوبه ای مطرح شود با آن مخالفت خواهد کرد.

حقوق نمایندگان مجلس حدود پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است که به گفته محمود صادقی، نماینده تهران، دریافتی نمایندگان پس از اضافه شدن حق دفتر، مسکن، خودرو و برخی هزینه‌ها، به ۱۷ تا ۲۱ میلیون می‌رسد.

در چند روز اخیر انتشار گسترده ریز بودجه دولت برای سال آینده نیز انتقادات بسیاری در شبکه‌های مجازی برانگیخت و کاربران از اختصاص بودجه‌های نجومی برای تعداد بی شماری از مراکز مذهبی و تبلیغی جمهوری اسلامی ایران شکایت داشتند.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG