لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۱۹:۰۲

سوال نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات درباره انتشار گزارشی علیه اطلاعات سپاه


تعدادی از نمایندگان مجلس ایران از محمود علوی، وزیر اطلاعات خواسته‌اند تا در مجلس حاضر شود و درباره انتشار گزارشی که گفته شده دولت علیه یکی از نهاد‌های امنیتی تهیه کرده است، توضیح دهد.

خبرگزاری فارس روز یکشنبه دوم آذر گزارش داد که ۱۵ نفر از نمایندگان مجلس سوال خود از محمود علوی، وزیر اطلاعات را درباره «انتشار گزارشی منتسب به رئیس جمهوری در رسانه‌های ضدانقلاب»، به هیات رئیسه مجلس تحویل دادند.

اشاره این نمایندگان مجلس به انتشار گزارشی در وبسایت سحام نیوز، که اخبار مخالفان و منتقدان حکومت ایران را منتشر می‌کند، است. سحام نیوز در گزارش خود آورده است که اطلاعات سپاه پاسداران ایران از طریق فعالیت‌هایی در خانه‌های امن خود، در صدد تخریب و «زمین گیر کردن» دولت است.

سحام نیوز در گزارش خود آورده است که حسن روحانی در گزارشی که به رهبر ایران ارائه داده است، عملکرد خانه‌های امن اطلاعات سپاه علیه دولت را توضیح داده و از این اقدامات به آیت‌الله خامنه‌ای شکایت کرده است.

حال نمایندگان مجلس ایران وزیر اطلاعات را به مجلس فراخوانده‌اند تا به این سوال پاسخ دهد که آیا چنین گزارشی که منتسب به رئیس جمهوری است وجود خارجی دارد یا نه. این نمایندگان که در نامه طرح سوال خود گزارش را «سراسر کذب» خوانده‌اند پرسیده‌اند که اگر چنین گزارشی وجود دارد کدام نهاد آن را «علیه یکی از نهادهای امنیتی کشور» تهیه کرده است و اصولا چگونه به دست سایتی، که نمایندگان آن را «ضدانقلاب» نامیدند، رسیده است.

گزارش سایت سحام نیوز با ذکر نام افراد و نشانی خانه‌های امن، مدعی است که اطلاعات سپاه با استفاده از امکانات و بودجه عمومی کشور گروهها و افرادی را برای ایجاد جنگ روانی، تبلیغ علیه دولت و کارشکنی با هدف «زمین گیر کردن دولت»، سازماندهی کرده است.

محمود نبویان، حسین نجابت، اسماعیل کوثری، الیاس نادران، مهدی کوچک‌زاده و نصرالله پژمان‌فر از جمله نمایندگان امضا کننده طرح سوال از وزیر اطلاعات درباره گزارش یاد شده هستند.

XS
SM
MD
LG