لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۶ تیر ۱۴۰۳ ایران ۰۱:۱۸

سردادن شعارهای تند علیه علی لاریجانی در مجلس عزاداری بیت رهبری


برخی رسانه‌ها در ایران از سردادن شعار علیه علی لاریجانی در مراسم عزاداری شنبه شب در بیت رهبری خبر دادند.

روزنامه آرمان، نزدیک به اصلاح طلبان در شماره روز یکشنبه سوم آبان خود نوشت روز شنبه هنگامی که علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران وارد مجلس عزاداری شام غریبان در بیت رهبری می‌شد عده‌ای علیه او شعارهای کنایه آمیز سردادند.

سايت انتخاب نیز نوشت که رئيس مجلس پس از ورود به مجلس عزاداری با شعارهای تند "حاميان جريان‌های تندرو" روبه‌رو شد. اين افراد شعارهایی نظیر "خواص بي‌بصيرت، مايه ننگ ملت"، "امان نامه برجام، تلاش بی‌سرانجام"، "مرگ بر منافق" و "هيهات من‌الذله" سر دادند.

به نوشته روزنامه آرمان، یک شب پیش از آن هم هنگام حضور حسن روحانی شعارهایی علیه او سرداده شده بود.

سردادن شعار علیه علی لاریجانی در حالی است که نقش او به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی در خاتمه دادن به کشمکش بر سر تصویب برجام در مجلس و در نهایت تصویب بدون دخل و تصرف در آن، بحث برانگیز شده بود.

رئیس مجلس ایران روز رای گیری درباره جزئیات طرح برجام در مجلس از مطرح شدن پیشنهادات اصلاحی مخالفان برجام جلوگیری کرد و زمینه تصویب سریع این طرح را فراهم کرد.

به گفته مهدی کوچک‌زاده، آقای لاریجانی در روز تصویب جزئیات برجام در پاسخ منتقدان که عمدتا از جبهه پایداری و مخالفان تندروی دولت بودند، گفت "کشور تصمیم گرفته است پیشنهادهای نمایندگان درباره جزییات طرح مطرح نشود."

با وجود تصویب برجام در مجلس و ابلاغ آن توسط رئیس جمهوری ایران به دستگاه‌های دولتی، انتقاد از علی لاریجانی طی روزهای پس از تصویب همچنان ادامه یافت، چنانکه به سر دادن شعار در مجلس عزاداری بیت رهبری ختم شد.

به گزارش خبرگزاری کار جمهوری اسلامی ایران، ایلنا، برخی نمایندگان مجلس از جمله حسین سبحانی نیا و بهروز نعمتی خواستار برخورد دستگاه‌های امنیتی و قضایی با شعاردهندگان علیه لاریجانی شده‌اند.

XS
SM
MD
LG