لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۱۱:۱۵

وزیر کشور به خاطر ساپورت پوشیدن خانم‌ها کارت زرد گرفت


مجلس به وزیر کشور ایران به خاطر ساپورت پوشیدن خانم‌ها کارت زرد داد. امروز عبدالرضا رحمانی فضلی سه‌شنبه به مجلس احضار شد تا به سوال نمایندگان درباره پوشیدن جوراب ساپورت توسط خانم ها جواب بدهد. او توضیحاتی داد اما پاسخ‌های او، نمایندگان را قانع نکرد کارت زرد گرفت.

ساپورت، نوعی پوشش زنانه تنگ و چسبان مانند جوراب شلواری است. این پوشش تا همین چند ماه پیش، بین خانم‌های ایرانی فراگیر بود و خیلی از خانم‌ها آن را به جای شلوار می‌پوشیدند.

با وجود اینکه چند ماهی هست که دیگر، پوشیدن ساپورت بین خانم‌ها از مد افتاده، اما مجلس شورای اسلامی، که این پوشش را مغایر با حجاب و پوشش اسلامی زنان می‌داند، رحمانی فضلی را بخاطر ساپورت پوشیدن خانم‌ها احضار کرد.

وزیر کشور ایران اما در پاسخ به این انتقادات گفته که ۲۲ دستگاه دولتی و حکومتی در بحث حجاب و عفاف مسوول هستند که وزارت کشور یکی از آنهاست.

با این حال بعد از پاسخ‌های وزیر کشور ایران، علی مطهری اعلام کرد که از پاسخ‌های او قانع نشده است.

در نهایت پاسخ‌های رحمانی فضلی به رای گذاشته شد که بیش از نیمی از نمایندگان مجلس اعلام کردند از سخنان وزیر کشور قانع نشده اند.

به این ترتیب رحمانی فضلی هم به جمع وزرای دولت روحانی پیوسته که از مجلس کارت زرد گرفته اند. پیش از این رضا فرجی‌دانا وزیر علوم، علی جنتی وزیر ارشاد، علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی و علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش چهار وزیر دولت روحانی بودند که از مجلس کارت زرد گرفتند.
XS
SM
MD
LG