لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۳۹

ظریف: رهبری در جریان جزئیات مذاکرات هسته‌ای قرار دارد


به گفته وزیر امور خارجه ایران، سیاست‌ها و خطوط قرمز مذاکرات هسته‌ای توسط رهبر ایران تعیین شده و جزئیات مذاکرات به اطلاع او می‌رسد.

محمدجواد ظریف که سه‌شنبه در مجمع عمومی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت سخن می‌گفت، با بیان این که ایران از دهم تا ۲۹ تیرماه با ۱+۵ و اشتون در بروکسل وارد مذاکره خواهد شد، گفت که تیم مذاکره کننده خود را ملزم به رعایت سیاست های نظام و نقطه نظرات رهبر می داند. او اضافه کرد: «می دانیم که روی خط قرمزها نباید مذاکره و توافق کرد.»

فراکسیون رهروان ولایت، بزرگترین فراکسیون مجلس ایران است که از چهره‌های میانه‌روی اصولگرایان تشکیل شده است.

تعدادی از نمایندگان تندروی مجلس ایران طی ماههای گذشته با شرکت در همایش‌های مختلف یا نطق در صحن علنی مجلس، به شدت از توافق موقت هسته‌ای در ژنو انتقاد کردند و آن را در تضاد با منافع جمهوری اسلامی دانستند. شرکت در همایش «دلواپسیم» یکی از برنامه‌هایی بود که نمایندگان عضو فراکسیون پایداری در آن به تندی از دولت و تیم مذاکره کننده هسته‌ای انتقاد کردند.

ظریف که پیش از این یکبار با طرح سوال تعدادی از نمایندگان، برای پاسخگویی به صحن علنی مجلس رفته بود، در جلسه روز سه‌شنبه خود روند پیشبرد مذاکرات هسته‌ای توسط تیم ایران را به اطلاع نمایندگان عضو فراکسیون رهروان ولایت رساند.

XS
SM
MD
LG