لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۰۹:۲۳

بررسی لایحه کنوانسیون پالرمو در مجمع تشخیص مصلحت بار دیگر بی‌نتیجه ماند


پیشتر بررسی لایحه پالرمو در ۶ بهمن ماه در جلسه مجمع تشخیص مصلحت بدون نتیجه مانده بود.
پیشتر بررسی لایحه پالرمو در ۶ بهمن ماه در جلسه مجمع تشخیص مصلحت بدون نتیجه مانده بود.

رسانه های داخل ایران گزارش دادند که رای گیری در مورد لایحه پیوستن ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌ یافته فراملی (پالرمو) بار دیگر به تعویق افتاده است.

این لایحه قرار بود شنبه ۲۷ بهمن در مجمع تشخیص مصلحت نظام به رای گذاشته شود، اما رسانه‌ها گزارش دادند «به دلیل تعداد بالای موافقان و مخالفان این لایحه،» بررسی آن بی نتیجه مانده و رای‌گیری به جلسه آتی مجمع موکول شده است.

بی نتیجه ماندن بررسی لایحه در حالی است که گروه ویژه اقدام مالی تا پایان ماه فوریه به ایران فرصت داده‌ تا با تصویب لوایح مورد نظر، از ورودش به فهرست سیاه این گروه جلوگیری کند.

آیت الله خامنه‌ای صراحتا مخالفت خود را با این لایحه اعلام کرده است. با این حال، دولت حسن روحانی خواستار تجدیدنظر او شد. محافظه کاران مخالف دولت این لایحه را با برجام مقایسه می کنند.

دولت ایران که از سوی ایالات متحده به حمایت از تروریسم متهم است، برای خروج از فهرست سیاه گروه اقدام مالی مبارزه با پولشویی و حمایت مالی تروریسم (اف‌ای‌تی‌اف) نیازمند انجام اقداماتی است و تصویب لوایح پالرمو و سی‌اف‌تی، از جمله این اقدامات بوده و دولت روحانی درخواست تصویب آن را داشته است.

جمهوری اسلامی ایران از سوی ایالات تحده بزرگترین حامی گروه‌های تروریستی، از جمله حزب الله لبنان، شناخته می شود.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG