لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۰۲:۵۲

بروجردی: پاکستان مسئول ربوده شدن مرزبانان ایران است


رئیس کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران گفته است پاکستان باید مسئول ربوده شدن ۵ مرزبان ایران شناخته شود.

گروه سنی جیش العدل مسئولیت ربودن ۵ مرزبان را از پاسگاهی در مرز دو کشور در روز ۸ فوریه بر عهده گرفته، و برای آزادی آنها خواهان مذاکره شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران – ایسنا – علاء الدین بروجردی روز جمعه در پاسخ به پرسشی در باره چنین درخواستی گفت «ما با گروهک ها مذاکره نمی کنیم و این دولت پاکستان است که باید با آنها برخورد کند، و اگر هم قرار است مذاکره ای صورت گیرد، باید پاکستان انجام دهد.»

با این حال، بروجردی تاکید کرد علیرغم ایران بر اساس چند مساله، روابط با همسایگانش را خراب نخواهد کرد.
او گفت ایران مشکل مشابهی در مرز با ترکیه ، در ارتباط با فعالیت های گروه پژاک، داشته است. اما مناسبات خود را بر چند موضوع استوار نمی کند، زیرا «قدرت های بزرگ سعی دارند با چنین اقداماتی روابط ایران با همسایگانش را خراب کنند.»

بروجردی همچنین گفت دولت ها مسئول امنیت مرزی هستند، و طبیعی است دولت پاکستان باید مسئول گروه های تروریستی که از مرز مشترک می گذرند، وارد ایران می شوند و به پاکستان باز می گردند، شناخته شود»

بروجردی نسبت به سرنوشت مرزبانان ربوده شده ابراز خوش بینی کرد و گفت بر اساس تجربه های گذشته، بسیاری از کسانی که تا امروز ربوده شده اند آزادی خود را بازیافته اند و کشته شدن ربوده شدگان یک قاعده کلی نیست.
XS
SM
MD
LG