لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۳:۳۳

گزارش «شورای ملی مقاومت ایران» از اعزام تیم ترور جمهوری اسلامی به خارج


یکی از اعضای سازمان مجاهدین خلق درباره اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی متهم به همدستی در توطئه بمبگذاری پاریس، توضیح می دهد - آرشیو
یکی از اعضای سازمان مجاهدین خلق درباره اسدالله اسدی، دیپلمات ایرانی متهم به همدستی در توطئه بمبگذاری پاریس، توضیح می دهد - آرشیو

گزارشی از روآن اسکاربورو در واشنگتن تایمز

گزارش یک گروه ایرانی مخالف جمهوری اسلامی نشان می دهد که چگونه رژیم تندروی اسلامی عوامل تروریست را تحت پوشش دیپلماسی به خارج می فرستد.

بر مبنای گزارش «شورای ملی مقاومت ایران»، حکومت توسعه طلب جمهوری اسلامی سفارتخانه هایش از اتریش تا آلبانی و عراق را به مکان طرحریزی های تروریستی برای مداخله در امور دولت های میزبان و شکار اپوزیسیون بدل کرده است. ائتلاف «شورای مقاومت ملی ایران» شامل «سازمان مجاهدین خلق ایران» است که شبکه های گردآوری اطلاعات را در اقصی نقاط ایران اداره می کند.

این گزارش با عنوان «ایران بیش از پیش به ترور و آشوب تکیه می کند»، ارزیابی گسترده ای از مداخلات خارجی ایران در عراق، سوریه، لبنان و یمن و توطئه های تروریستی در اروپا است.

در گزارش عنوان می شود: «رژیم ملاها میلیاردها دلار را صرف تامین مالی جنگ تخاصمی شان در خاورمیانه کرده اند، در حالی که اکثریت مردم ایران در فقر زندگی می کنند. همانطور که مقام های رژیم اذعان کرده اند، اگر حکومت در برافروختن آتش جنگ در خارج از مرزهای ایران موفق نشود، ناچار خواهد شد برای بقا درون مرزهای ایران بجنگد. مناقشات خارجی توجه را از بحران های داخلی منحرف می کند.»

گزارش ۵۷ صفحه ای «شورای ملی مقاومت ایران» حاوی تحرکات جدید ملاهای حاکم است که در خارج از کشور شماری ارگان های حکومتی را فعال کرده و به شبه نظامیان برای جنگ افروزی پول می دهد. این ارگان ها شامل: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی قدس، وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات خارجی و نهضت های وزارت اطلاعات است.

سپاه پاسداران فقط در سوریه حدود ۱۰۰ هزار نیرو را کنترل می کند.

«شورای ملی مقاومت ایران» از شماری به اصطلاح «دیپلمات» ایرانی نام برده است: اسدالله اسدی به عنوان مشاور در سفارت ایران در وین مستقر است. او متخصص مواد منفجره است و در کشته شدن نیروهای آمریکایی در عراق در سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ نقشی تعیین کننده داشته است. مقام های اروپایی آقای اسدی را ماه ژوئیه، با اتهام طرحریزی برای یک توطئه خنثی شده بمبگذاری در گردهمایی بسیار بزرگ «شورای ملی مقاومت ایران» در حومه پاریس، دستگیر کردند.

وزارت اطلاعات ایران سفارت وین را به مرکز هماهنگی حملاتش به مخالفان بدل کرده است. این ماه دادگاهی در آلمان اسدالله اسدی را به بلژیک مسترد کرد.

غلامحسین محمدنیا، عضو ارشد مدیریت وزارت اطلاعات ایران در سال ۲۰۱۶ سفیر ایران در آلبانی شد. مقر سازمان مجاهدین در عراق در سال های اخیر به تیرانا منتقل شد.

رضا امیری مقدم، رئیس واحد عملیات وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، به عنوان دیپلمات به خارج فرستاده شد و امکان یافت در سال ۲۰۰۷ با سفیر آمریکا در عراق ملاقات کند. عوامل وزارت اطلاعات در اروپا به او گزارش می دهند.

بنا بر گزارش منتشر شده: «امیری مقدم فرد کلیدی عملیات تروریستی رژیم در خارج از ایران است.»

ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق، از فرماندهان پیشین نیروی قدس سپاه پاسداران بوده و بمبگذاری ها علیه نیروهای آمریکا را هماهنگ کرده است. مسجدی رئیس مشاوران قاسم سلیمانی، فرمانده کل نیروی قدس، است.

در گزارش تاکید شده است: «تمام عملیات تروریستی رژیم ایران در عراق از سوی مسجدی کنترل و فرماندهی می شود. رژیم در پوشش سفیر به مداخله در امور عراق ادامه می دهد.»

در بخش دیگری از گزارش نوشته شده است: «مصطفی رودکی که مسئول امور اطلاعاتی در سفارت رژیم در اتریش بود در سال ۲۰۱۷ رئیس دفتر اطلاعات در آلبانی شد و ماموریت یافت جاسوسی و فعالیت ها تروریستی علیه سازمان مجاهدین را افزایش دهد.»

مقام های آلبانی در ماه مارس دو عامل ایرانی را دستگیر کردند که قصد انفجار یک کامیون بمبگذاری شده را در جشن ایرانیان داشتند.

برگردان فارسی این گزارش تنها به منظور آگاهی رسانی منتشر شده و نظرات بیان شده در آن الزاماً بازتاب دیدگاه صدای آمریکا نیست.

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG