لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۰

آمریکا مخالفت دولت ایران با راهپیمایی ۲۵ بهمن را محکوم کرد


آمریکا مخالفت دولت ایران با راهپیمایی ۲۵ بهمن را محکوم کرد
آمریکا مخالفت دولت ایران با راهپیمایی ۲۵ بهمن را محکوم کرد

خبرگزاری فارس به نقل از معاون مدیركل سیاسی وزارت كشور اعلام کرد: این وزارتخانه برای برگزاری راهپیمایی ۲۵ بهمن مخالفان دولت، مجوز نخواهد داد.

درخواست برای این راهپیمایی از سوی میرحسین موسوی و مهدی کروبی و برای ابراز همبستگی مردم ایران با خیزش های صلح جویانه مردمی منطقه به ویژه تونس و مصر به وزارت کشور ارائه شده است.

مهدی علیخانی صدر، معاون دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب دلیل عدم صدور مجوز برای راهپیمایی در پشتیبانی از مردم مصر را «اجرای خط القای انگلیس» نامیده و درخواست کنندگان را «عناصر»ی نامید که «به غیرقانونی بودن درخواستشان كاملاً واقف هستند و می‌دانند كه مجوز اغتشاش دریافت نمی‌كنند.»

معاون دبیر کمیسیون ماده ۱۰ احزاب در تاکید بر عدم صدور مجوز راهپیمایی به مخالفان، شمار شرکت کنندگان در راهپیمایی دولتی ۲۲ بهمن را بیش از پنجاه میلیون در کشور دانست؛ در حالی که رسانه های مستقل و مخالف به اتکای عکسبرداری های هوایی از راهپیمایی دولتی در ۲۲ بهمن شمار این افراد را چند ده هزار نفری ارزیابی کرده اند.

در همین حال تام دانیلون، مشاور امنیت ملی آمریکا در واکنش به این ممنوعیت با صدور بیانیه ای گفت ما از حکومت ایران می خواهیم به ایرانیان اجازه دهد همچون مصریان، از حقوق جهانی آزادی برگزاری اجتماعات اعتراضی صلح آمیز برخوردار شوند.

XS
SM
MD
LG