لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۷:۱۳

ایران فشار بر مخالفان را تشدید می کند


ایران فشار بر مخالفان را تشدید می کند
ایران فشار بر مخالفان را تشدید می کند

دولت ایران بر فشار بر مخالفان شدت می بخشد، فعالان را هدف می گیرد و علیه استفاده از فناوری برای سازمان دادن اعتراضات هشدار می دهد.

فرمانده نیروی انتظامی تهران روز جمعه گفت دولت استفاده از ای – میل و پیامک را برای سازمان دادن تظاهرات یا آگاه ساختن دیگران از آنها تحمل نخواهد کرد.

احمدی مقدم به خبرگزاری دولتی ایرنا گفت اینگونه اقدامات غیر قانونی تحمل نخواهد شد.. او همچنین هشدار داد که دولت چنین ارتباط ها و تماس هایی را زیر نطر دارند و کنترل می کند.

جداگانه، ماموران اطلاعاتی یک روحانی نزدیک به آیت اله حسینعلی منتتظری را دستگیر کردند. یک خویشاوند محمد تقی خلجی به شبکه خبری فارسی صدای آمریکا گفت او روز سه شنبه در قم دستگیر و به تهران برده شد و مقامات هیچ دلیلی برای این اقدام ارائه نداده اند.

مهدی خلجی در نامه ای سرگشاده به آیت اله خامنه ای می گوید : " هیچ مدرک، شاهد یا بینه ای بر نقض قوانین جمهوری اسلامی علیه پدرش وجود ندارد. او را تحت فشار قرار داده و به زیر بازجویی گرفته اند بی آنکه دلیل موجه شرعی یا قانونی برای اینکار وجود داشته باشد. "

رسانه های ایران روز جمعه گزارش دادند دولت همچنین قصد دارد بزودی ۱۶ نفر را در ارتباط با اعتراضات ضد دولتی در ماه گذشته دستگیر کند.

خبرگزاری فارس می گوید یکی از متهمان به " محاربه " متهم است ، جرمی که مجازات آن مرگ است .

دیگران به توطئه چینی علیه امنیت ملی و اقدام علیه نظام متهم هستند.

XS
SM
MD
LG