لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ایران ۱۰:۰۲

جمهوری اسلامی زلنسکی را تهدید کرد:‌ صبرمان حدی دارد


ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به سخنان زلنسکی درباره استفاده از پهپادهای ایرانی برای کشتار مردم اوکراین گفت: «ما همواره به تمامیت ارضی کشورها از جمله اوکراین احترام گذاشته‌ایم و زلنسکی باید بداند که صبر راهبردی ایران در قبال اتهامات بی اساس نامحدود نخواهد بود.»

کنعانی با بیان اینکه آقای زلنسکی بهتر است از سرنوشت برخی رهبران کشورها که به حمایت آمریکا دلخوش کردند، عبرت بگیرد افزود: «یکبار دیگر تاکید می‌کنیم که ایران هیچگونه تجهیزات نظامی برای هیچ طرفی جهت استفاده در جنگ اوکراین صادر نکرده است.»

گفتنی است ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین، که در یک سفر غیرمنتظره روز چهارشنبه وارد واشنگتن شد، در یک سخنرانی در کنگره آمریکا، ارسال پهپاد از ایران به روسیه را «کمک یک تروریست به یک تروریست دیگر» نامید.

او در بخشی از سخنرانی خود گفت: «وقتی روسیه نمی‌تواند به شهرهای ما با توپخانه برسد، سعی می کند آنها را با حملات موشکی نابود کند. علاوه بر این روسیه در این سیاست نسل کشی‌اش، یک متحد هم پیدا کرده و آن ایران است. پهپادهای مرگبار ایرانی که صدها فروند آن به روسیه فرستاده شده، تهدیدی برای زیرساخت های حیاتی ما شده‌اند. اینطوری می‌شود که یک تروریست، تروریست دیگری را یاری می دهد. اگر ما همین حالا آنها را متوقف نکنیم، حتما در آینده آنها به سایر متحدان شما حمله خواهند کرد. ما باید این کار را انجام دهیم.»

آمریکا و کشورهای غربی به استناد مدارک موجود و پهپادهای ساقط شده ، جمهوری اسلامی را به ارسال پهپاد برای روسیه متهم کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG