لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ ایران ۱۴:۴۸

عذرخواهی کمیته برگزاری المپیک زمستانی از ایران؛ جنجال گوشی‌های سامسونگ


یک نمونه از گوشی‌های سامسونگ که در اختیار ورزشکار روس قرار گرفته است
یک نمونه از گوشی‌های سامسونگ که در اختیار ورزشکار روس قرار گرفته است

در پی جنجالی شدن عدم اهدای گوشی‌های تلفن سامسونگ به ورزشکاران ایرانی، کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸در پیونگ چانگ کره جنوبی پیش از برگزاری مراسم افتتاحیه رسما از ایران عذرخواهی کرد.

پیش از این اعلام شده بود که گوشی‌های تلفن همراه سامسونگ در بین ورزشکاران شرکت کننده در المپیک توزیع می شود اما شامل ورزشکاران ایران و کره شمالی نخواهد شد. این موضوع به یک جنجال خبری بزرگ در ایران تبدیل شد و وزارت امور خارجه ایران به آن واکنش نشان داد. همچنین سفیر کره جنوبی در تهران احضار شد و برخی در ایران از احتمال تحریم سامسونگ خبر دادند.

در نامه ای که کمیته برگزاری مسابقات منتشر کرده، ضمن عذرخواهی از ورزشکاران ایرانی، مساله پیش آمده را «سوءتفاهم» نامیده و اعلام کرده است که آنان می توانند بر خلاف ورزشکاران کره شمالی تلفن های خود را بعد از مسابقات با خود به کشورشان بازگردانند.

المپیک زمستانی ۲۰۱۸ کره جنوبی از امروز آغاز شده است و تا ششم اسفندماه ادامه خواهد داشت. تنها چهار ورزشکار ایرانی در این مسابقات به رقابت خواهند پرداخت.

این موضوع در روزهای گذشته بازتاب زیادی در میان کاربران ایرانی شبکه‌های اجتماعی داشت. برخی از طرفداران حکومت مانند وحید یامین‌پور، مجری تلویزیونی تندروی اصولگرا خواستار تحریم سامسونگ شدند:

در مقابل عده‌ای این جنجال را بازی سیاسی و ایجاد شده از سوی افرادی با منافع اقتصادی می‌دانستند:

تعدادی از کاربران ایرانی هم یادآوری کردند که جمهوری اسلامی ایران خود یکی از کشورهایی است که سیاست را در ورزش دخالت می‌دهد:

https://gdb.voanews.com/DB8B35EC-8161-4D0C-8176-61890B65E8A4.gif

XS
SM
MD
LG