لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۰۷

چند خبر از ایران


چند خبر از ایران
چند خبر از ایران
احتمال لغو حکم انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از احتمال لغو حکم انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران خبر داد.

حسین اسلامی، با استناد به کارشناسی ها و اقدامات کمیته پیگیری انحلال دانشگاه علوم پزشکی ایران و اشاره به انعطاف و پذیرش ضمنی وزارت بهداشت در رایزنی ها، به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفت: «ظاهرا توافق هایی در این باره صورت گرفته که به بازگشت احتمالی دانشگاه علوم پزشکی ایران به حالت اولیه منجر خواهد شد».

چند خبر از ایران
چند خبر از ایران
برکناری احمدی نژاد از ریاست مجمع عمومی بانک مرکزی ایران

محمود احمدی نژاد با رای اکثریت اعضای مجلس شورای اسلامی از ریاست مجمع عمومی بانک مرکزی ایران کنار گذاشته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، برپایه مصوبه پیشنهادی محمدرضا باهنر، عضو اصولگرای مجلس، از این پس انتخاب رئیس و قائم مقام بانک مرکزی ایران برعهده مجمع عمومی بانک مرکزی خواهد بود و نه رئیس دولت.

همچنین دادستان کل کشور و رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن به همراه ۷ اقتصاددان بخش خصوصی، به ترکیب مجمع عمومی بانک مرکزی اضافه شدند. مصوبه جدید مجلس با ۱۰۶ رای موافق، ۸۵ رای مخالف و ۱۱ رای ممتنع به تایید نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

چند خبر از ایران
چند خبر از ایران
نماینده ایران در اوپک: افزایش احتمالی قیمت نفت به اقتصاد جهانی لطمه نخواهد زداد جهانی لطمه نخواهد زد

نماینده ایران در اوپک، سازمان کشورهای صادر کننده نفت می گوید افزایش احتمالی قیمت نفت تا سقف ۱۰۰ دلار برای هر بشکه به اقتصاد جهانی لطمه نخواهد زد.

محمد علی خطیبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرگزاری وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران، شانا، حد کنونی بشکه ای ۷۰ تا ۹۰ دلار برای هر بشکه نفت را هم برای سرمایه گذاران و هم برای مصرف کنندگان مناسب خواند و تاکید کرد این مبنای قیمت به اقتصاد جهانی صدمه نخواهد زد.

نفت خام سبک برای ماه دسامبر، روز جمعه در بازار نیویورک ۸۴ دلار و ۸۸ سنت معامله شد و قیمت نفت خام برنت دریای شمال برای ماه دسامبر در بازار روز جمعه لندن با بیش از ۲ دلار کاهش به ۸۶ دلار و ۳۴ سنت برای هر بشکه رسید.

چند خبر از ایران
چند خبر از ایران
منوچهر متکی: محموله سلاح توقیف شده در لاگوس نیجریه، به مقصد یک کشور آفریقای غربی در حرکت بود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی می گوید محموله سلاح توقیف شده در لاگوس نیجریه، به مقصد یک کشور آفریقای غربی در حرکت بود.

منوچهر متکی روز دوشنبه با «سوء تفاهم» خواندن این مسئله گفت سوء تفاهمی که با مقامات نیجریه بوجود آمده بود، برطرف شده است. به گفته آقای متکی محموله حامل تسلیحات دفاعی متعلق به یک شرکت خصوصی است که قصد داشت آن را از طریق نیجریه به مقصد منتقل کند.

نیجریه روز جمعه تهدید کرد اگر محموله حامل موشک و نارنجک، تحریم های سازمان ملل علیه برنامه هسته ای ایران را نقض کند، مراتب را به شورای امنیت گزارش خواهد کرد.

در همین حال فدراسیون فوتبال نیجریه روز دوشنبه با ارسال نامه ای به تهران مسابقه فوتبال دوستانه با تیم ملی ایران را که قرار بود روز چهارشنبه برگزار شود، لغو کرد.

علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال ایران به خبرگزاری ایسنا گفت تهران بخاطر خودداری تیم ملی نیجریه از شرکت در مسابقه دوستانه روز چهارشنبه، از آن کشور درخواست غرامت خواهد کرد.

چند خبر از ایران
چند خبر از ایران
آزاد شدن مهدی خزعلی از زندان

مهدی خزعلی، نویسنده، پزشک و وبلاگ نویس منتقد دولت جمهوری اسلامی از زندان آزاد شد. به گزارش وبسایت راه سبز، آقای خزعلی بعد از ظهر جمعه با تامین قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. فرزند آیت الله ابوالقاسم خزعلی، عضو مجلس خبرگان، در ۲۱ مهرماه برای دومین بار پس از وقایع انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بازداشت و زندانی شد. اتهام مهدی خزعلی اقدام علیه امنیت ملی و تشویش اذهان عمومی عنوان شده است.

XS
SM
MD
LG