لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲ ایران ۲۳:۲۵

تکذیب کاهش ۴۰ درصدی فروش نفت ایران


تنها یکروز بعد از تایید کاهش ۴۰ درصدی صادرات نفت ایران، مقامهای وزارت نفت این خبر را تکذیب کردند. روز دوشنیه ، بعد از حضور وزیر نفت در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، اعلام شد فروش نفت ایران چهل درصد کاهش داشته و این کاهش بیشتر هم خواهد شد. اما امروز سخنگوی وزارت نفت این خبر را تکذیب کرد و بار دیگر ادعا کرد جمهوری اسلامی به مقابله با تحریم ها ادامه خواهد داد.

رستم قاسمی، وزیر نفت جمهوری اسلامی که در ماه های اخیر بارها هر گونه کاهش درآمدهای نفتی ایران به خاطر تحریم‌های غرب را تکذیب کرده ، روز دوشنبه در کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از کاهش ۴۰ درصدی فروش نفت ایران خبر داده بود.

غلامرضا کاتب، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفته بودک وزیر نفت روز دوشنبه با حضور در جلسه این کمیسیون، گزارشی از روند فروش نفت و میزان وصول درآمدها در ۹ ماهه سال جاری ارائه کرده است.

به گزارش راديو فردا آقای کاتب گفته بود: «بر اساس گزارش ارائه شده، ۴۰ درصد کاهش در فروش نفت و ۴۵ درصد نیز در وصول درآمدها و میعانات گازی صورت پذیرفته‌ است.»

وی افزوده بود که بر اساس این گزارش «پیش‌بینی می‌شود در سه ماهه پایانی نیز کاهش قابل توجهی در وصول و فروش درآمدهای حاصل از نفت نسبت به سال قبل وجود داشته باشد.»

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه گفت: «همچنین پیش‌بینی می‌شود که صادرات نفت در سال ۹۲ به یک میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسد.»
XS
SM
MD
LG