لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۰۷:۰۷

خشنودی تهران از ظهور جنبش اشغال وال استریت


خشنودی تهران از ظهور جنبش اشغال وال استریت
خشنودی تهران از ظهور جنبش اشغال وال استریت

نشنال، روزنامه انگلیسی زبان امارات متحده عربی، زیر عنوان "ظاهر شدن احمدی نژاد به عنوان یک حامی غیر منتظره اعتراض های جنبش اشغال همزمان با تحسین ایران از این جنبش" می نویسد رژیم تندروی ایران با خوشحالی بسیار جنبش اشغال وال استریت را جنبشی معرف بیداری آمريکا توصیف می کند، که سقوط کاپیتالیسم غربی را نوید می دهد.

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری در این هفته در اشاره ای به شکست کمونیسم گفت جهان به نظمی نو و مدیریتی جدید نیاز دارد.

کسانی که در غرب در شهرها علیه زیاده روی های کاپتالیسم اعتراض می کنند تعجب می کنند اگر بفهمند هر گونه اقدامی در جهت سرکوبی غیر انسانی آنان جزو تیترهای اول در خبرهای تهران است.

آیت الله علی خامنه ای رهبر ارشد در ایران به معترضان اطمینان داده است که شجاعت و اعتمادشان از دست رفتنی نیست.

پس از شورش هائی که تابستان گذشته شهرهای بریتانیا را در برگرفت هیچ چیز بیشتر رژیم ایران را تا این حد خوشحال و راضی نکرده است که بتواند ضمن بی عتنائی به بسیاری از مشکلات داخلی سراغ ترویج جهانی عقایدش برود. به عنوان مثال هیچیک از مقامات به تظاهرات مسالمت آمیز متعرضین آزادی خواه در ایران اشاره ای نمی کنند که راهشان به زندان مخوف اوین ختم می شود - زندانی که بسیاری از زندانیان آن سیاسی هستند.

شبه نظامیان تندرو بسیجی در ایران، حتی برای دفاع از معترضان جنبش اشغال، وب سایتی بنام سقوط وال استریت دائر کرده اند. این وب سایت مدعی فراهم ساختن پوشش خبری در مورد جنبشی است که خواست های حقیقی فعالانش تحت تاثیر تبلیغات وسائل ارتباط جمعی صهیونیستی منعکس نمی شود. اما اغلب موضوع هائی که روی این وب سایت گذاشته می شود موضوع های برداشته شده از روزنامه های پرتیراژ آمريکا، از جمله واشنگتن پست و لس آنجلس تایمز است.

فعالان روشنفکر و مطلع در جنبش اشغال به احتمال قوی از معرفی شدن توسط بسیج، که اعضایش رهبری سرکوب معترضان به انتخابات مسروقه منجر به تجدید گزینش آقای احمدی نژاد به مقام ریاست جمهوری را در سال ۲۰۰۹ برعهده داشتند، نگران و ناخشنود می شوند.

بسیجی ها هفته گذشته با حمله به دو مجتمع دیپلماتیک بریتانیا در تهران تیترهای خبری را مجددا به خود اختصاص دادند.

مطالب مرتبط

XS
SM
MD
LG