لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ایران ۲۲:۵۰

امامی کاشانی:ایران مخلّ امنیت نیست


امامی کاشانی روز جمعه در خطبه نماز جمعه گفت «جمهوری اسلامی ايران به هيچ وجه، مخل امنيت نبوده و نخواهد بود.»

به گزارش منابع خبری ایران، آیت الله محمد امامی کاشانی روز جمعه در خطبه دوم نماز به مذاکرات اخیر ایران و ۶ قدرت جهانی در ژنو پرداخت و گزارش هایی را که حاکی است تهران قصد دارد تسلیحات اتمی تولید کند رد کرد. او گفت قوانین اسلامی چنین تسلیحاتی را منع می کند، رهبر جمهوری اسلامی نیز فتوایی در این زمینه صادر کرده است. به گفته امامی کاشانی «اين فتوا، يك فتوای سياسی نبوده است بلكه دينی است و ريشه آن اسلام است.»

بنا به گزارش ایسنا، امامی کاشانی با اشاره به اظهارات مقامات اسرائیلی که امنیت کشورشان را در درجه اول اهمیت قرار داده اند، و پیشرفت مذاکرات اتمی ایران با ۶ قدرت جهانی را منوط به آن کرده اند، گفت: «جمهوری اسلامی هیچ جا به کسی متعرض نشده و سلاح اتمی را حرام می‌داند». وی افزود اسرائیلی ها «می‌خواهند بگویند که ایران به دنبال از بین بردن امنیت [اسرائیل] است.»

رهبران جمهوری اسلامی از بعد از انقلاب اسلامی بارها خواهان نابودی اسرائیل شده اند، و از جمله به این دلیل همین نوع اظهارات مقامهای ایران، برنامه اتمی ایران و این که مبادا جهت آن برنامه تولید سلاح اتمی باشد، مورد توجه و نگرانی غرب واقع شده است.

در همین حال، به گزارش خبرگزاری نیمه رسمی فارس، شماری از مردم تهران روز جمعه درپی برگزاری مراسم نماز در یک گردهمایی از دولت خواستند جزئیات گفت و گو های ژنو را روشن سازد.

شرکت کنندگان درحالی که شعار می دادند «مرگ بر آمریکا»، «شفافیت، صداقت، این است صدای ملت»، از مقامات و نهادهای دیپلماتیک خواستند چگونگی مذاکرات را منتشر کنند.

ازسوی دیگر، در گزارشی که خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منتشر کرده است گفته می شود یک نظر سنجی حاکی است مجموعا ۷۵ درصد کسانی که از آنها سئوال شده گفته اند به نتایج مذاکرات ژنو خوشبین هستند.
XS
SM
MD
LG