لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ایران ۲۰:۲۲

وزارت خارجه جمهوری اسلامی اعلام کرد ایران برای رفع نیازهای هسته ای خود با کسی شوخی ندارد


دیپلمات های ایرانی توافق کرده اند برای دسترسی به طرحی درباره غنی سازی اورانیوم در خارج از ایران با نمایندگان آمریکا، فرانسه، روسیه و سازمان ملل متحد ملاقات و مذاکره کند

جمهوری اسلامی فشار غرب بر ایران درباره برنامه هسته ای تهران را رد کرد. یک روز پس از هشدار هیلاری کلینتون، وزیر خارجه آمریکا، به ایران مبنی بر این که جهان تا ابد منتظر تعهد تهران به وظایفش نمی ماند، حسن قشقاوی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، روز دوشنبه به خبرنگاران در تهران گفت «تهدید و ضرب الاجل هیچ تأثیری بر جمهوری اسلامی ندارد». او گفت تهدیدها و تحریم ها بر ایران بی اثر است.

حسن قشقاوی همچنین گفت: «ایران دست بسته واردات نمی ماند و برای رفع این نیاز با کسی شوخی ندارد». سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی همچنین تأکید کرد که نمی توان کار ۱۵۰ بیمارستان را متوقف کرد و اگر نیاز باشد اورانیوم غنی شده ۲۰ درصد را تأمین خواهیم کرد.

دیپلمات های ایرانی توافق کرده اند برای دسترسی به طرحی درباره غنی سازی اورانیوم در خارج از ایران با نمایندگان آمریکا، فرانسه، روسیه و سازمان ملل متحد ملاقات و مذاکره کند. قرار است این ملاقات ۹ مهر (۱۹ اکتبر)، در وین برگزار شود.

هیلاری کلینتون اظهارات خود را روز یکشنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با دیوید میلیبند، وزیر خارجه بریتانیا، در لندن ایراد کرد. آنان پیش از شرکت در این کنفرانس خبری، با یکدیگر مذاکره کردند. آقای میلیبند گفت ایران هرگز به فرصتی بهتر از این برای ایجاد رابطه با بقیه کشورهای جهان دست نخواهد یافت.

محمود احمدی نژاد روز یکشنبه گفت در مذاکرات پیش رو هیچ مشکلی را پیش بینی نمی کند.

XS
SM
MD
LG