لینکهای قابل دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ مهر ۱۴۰۱ ایران ۲۳:۰۳

کلینتون می خواهد تحریم های جدیدی علیه ایران وضع شود


هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، می گوید ایالات متحده علیرغم بی میلی چین، به کار با شریکان خود برای وضع تحریم های جدید علیه ایران ادامه خواهد داد.

کلینتون روز جمعه به خبرنگاران گفت آمریکا از نظر دیپلماتیک با ایران در تعامل بوده است، و زمان آن رسیده است که باید دید چه نوع فشاری می تواند از طریق تحریم ها بر ایران وارد شود.

دیپلمات های ارشد از شش کشور که در مذاکرات اتمی با ایران درگیر هستند، روز جمعه در یک کنفرانسن تلفنی شرکت کردند.

آمریکا و قدرت های دیگر می خواهند چهارمین دور تحریم ها علیه ایران به دلیل خودداری از متوف ساختن غنی سازی اورانیوم وضع شود.

چین مایل به این کار نبوده است، و وزیر امور خارجه آن کشور، که در آغاز یک کنفرانس امنیتی در مونیخ در آلمان سخن می گفت، خواهان شکیبایی بیشتر با ایران و تمرکز بر دیپلماسی شد.

او گفت مساله اتمی ایران وارد «مرحله ای مهم» شده است و یادآور شد که طرف های دیگر باید «منافع دراز مدت خود را» در نظر داشته باشند.

روسیه نیز به طور سنتی در برابر فشار بر ایران مقاومت کرده است. اما مسکو اخیرا جانب کشورهای دیگر را که خواهان اعمال تحریم هایی بر ایران هستند، گرفته است.

وزیر امور خارجه روسیه می گوید او قصد دارد در حاشیه کنفرانس مونیخ با منوچهر متکی همتای ایرانی خود ملاقات کند و تاکید خواهد کرد که تهران باید صلحجویانه بودن برنامه اتمی خود را ثابت کند.

XS
SM
MD
LG